ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 18:44

Fikri Sağlar’dan Başkan Dede’ye övgü

Fikri Sağlardan Başkan Dedeye övgü


Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin çok çalışkan bir yapıya sahip olduğunu ifade eden eski bakanlardan Fikri Sağlar, “Parlamentoda da birlikte görev yaptığımız dönemlerde, memleketin menfaatleri için her zaman çaba gösterirdi.” dedi.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından ‘Türkiye Buluşmaları’ etkinliği kapsamında düzenlenecek ‘Derin Devlet Kıskacında Türkiye’de Demokratik Siyaset’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Muş’a gelen Fikri Sağlar, Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Sağlar, 20. dönemde Başkan Dede ile birlikte parlamentoda görev yaptığını hatırlattı. Başkan Dede’nin, o dönemde parlamentonun renkli simalarından olduğunu dile getiren Sağlar, “Sayın başkanımız, o dönemde her zaman doğruları konuşurdu. Yeri geldiği zaman memleketin menfaati için kendi partisini dahi eleştirmekten geri durmazdı. Sayın başkanımızın bu yapısı, tüm milletvekilleri tarafından takdir edilirdi. Meclis'te ayrı partilerin milletvekiliydik ama inanın ki aramızda hiçbir zaman ayrı gayrı olmamıştır.” diye konuştu.

Belediye başkanlığının, çok kutsal ve bir o kadar da meşakkatli bir meslek olduğunu hatırlatan Sağlar, şöyle devam etti: “Belediye başkanları, sürekli halkla iç içedir. Bu yüzden çok zor bir görevdir. Sayın başkanımız da Ankara’yı bırakarak kendi memleketine hizmet için bu zorlu görevi seçmiştir. Gerçekten bu, çok takdir edilecek bir karardır. Sayın başkanımız da burada başarılı çalışmalar sergilemiş ve 2 dönem üst üste halkın takdirini kazanarak seçilmiştir. Buraya gelmeden biraz araştırma yaptım ve Muş’ta, özellikle belediye alanında çok büyük gelişmeler yaşandığını öğrendim. Her yerde olduğu gibi Muş’ta da çatlak sesle olabilir. Sayın başkanımız da bunun farkında ve çalışma şevkinden hiçbir azalma olmadan çalışmaya devam ediyor. Zaten az önce de dediğim gibi belediye başkanları sürekli halkla iç içedir. İnanın milletvekilleri belli bir zaman sonra unutulur ama belediye başkanları kolay kolay unutulmaz.”

Belediye Başkanı Necmettin Dede ise Fikri Sağlar’la bir dönem çalışma fırsatı bulduğunu belirterek, “Sayın bakanımız, bu memleket için görev yapmış bir siyasi büyüğümüzdür. Kendisiyle çalışma fırsatım oldum ve yakından tanırım. Sayın bakanımız, hem renkli kişiliği hem de çalışkan yapısıyla gönülleri fethetmiştir.” diye konuştu.

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur ve Bitlis İl Başkanı Çetin Yavuz ile CHP’lilerin eşlik ettiği Sağlar, ziyaretin ardından Bitlis’e hareket etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER