ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 17:03

Fatma Şahin'e hakkımı helal etmiyorum

Fatma Şahine hakkımı helal etmiyorum

CHP'li Candan Yüceer, Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz'ın mektubunu kürsüye taşıdı.


TBMM Genel Kurulu'nda 2014 yılı bütçe görüşmelerinin 10'uncu turunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun bütçe ve kesin hesapları yer alıyor.

CHP Grubu adına konuşan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, hayatını kaybeden İsmail Korkmaz'ın annesinden gönderilen mesajı okudu. "Yavrumun acımasızca öldüresiye dövüldüğünü, nasıl katledildiğini herkes izledi. Sayın Fatma Şahin izlerken hiç mi içi sızlamadı, hiç duygulanmadı mı ki bir kez olsun 'Böyle olsun istemezdik!' demedi, başsağlığı dilemedi! Ama benim yavruma dünyanın her yerinden rahmet okundu. Ben Sayın Fatma Şahin'e, Sayın Bakan Fatma Şahin'e hakkımı helal etmiyorum. dedi."

Daha sonra Yüceer, "Evet, biz de, ben de, kadın Bakan olarak Fatma Şahin'e hakkımı helal etmiyorum." ifadelerini kullandı.

Bu sırada Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ise "Hakkın varsa etme!" diye konuştu. Yüceer de "Herkesin bir hakkı vardır, herkesin bir helalliği vardır, sen karar veremezsin!" karşılığını verdi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER