ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 19:56

Fatma Şahin gözyaşlarına hakim olamadı

Fatma Şahin gözyaşlarına hakim olamadı


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, görevi Doç. Dr. Ayşenur İslam'a devretti. Partisi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak gösterilen Fatma Şahin, devir teslim töreninde yeni bakan Ayşenur İslam’ın, “Evlatların, benim evlatlarım.” sözleri üzerine gözyaşlarına hakim olamadı. Şahin,“Kadın bakan olunca, böyle oluyor.” diyerek gözyaşlarının sebebini açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirilen Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Milletvekili Doç. Dr.Ayşenur İslam, partisi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak gösterilen Fatma Şahin’den görevi teslim aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreninde konuşan Fatma Şahin, yol arkadaşı ve sevdiği kardeşi Doç. Dr. Ayşenur İslam’a bakanlığı devrettiğini belirterek, “Hayırlı uğurlu olsun. Allah mübarek etsin' diyorum. 12 yıl önce eşimle beraber Gaziantep’te AK Parti kurucusu olarak yolculuğa çıktık. Millete hizmet etme yolculuğuydu, çok onurluydu, çok şerefliydi. En büyük makam, bu partinin, bu takımın bir parçası olmaktır. Bu koltuklar, milletin koltuğudur. Bize düşen şey, milletin emanetinin hakkını vermek, sorumluluğu yerine getirmek, oturduğumuz bu koltuktan kalkarken de, itibarınla, şerefinle, hakkını vererek kalkmaktır.” diye konuştu.

Her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu kaydeden Fatma Şahin, “Bugün ben, aile bakanı olarak bırakıyorum ama ülkemin en çok büyüyen şehirlerinden birinin kadın belediye başkan adayı olarak huzurlarınızdayım. Hemşehrilerimin inşallah teveccühü ile de ilk kadın milletvekili olarak çıktığım şehrime, ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak dönmeyi çok önemsiyorum. Hizmet makamı olarak, görüyorum. İnşaallah, Yüce Mevlam, o makamları nasip eder, hakkını vermeyi, sorumluluğunun altından kalkmayı, nasip eder.” şeklinde konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kendileri için bir okul, aile ve ev olduğunu vurgulayan Şahin, “Evlatlarımızdan daha çok, 14 bin evladımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştık. Bir ve beraber olduk. Büyük bir takım çalışması, yaptık. Onlara, çok müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Onlardan, helallik diliyorum.” dedi.

EVLATLARIN BENİM EVLATLARIM

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam ise kendi için çok değerli ve önemli bir gün olduğunu söyledi. Bir bayrak devraldığını ama o bayrağın çok yukarıda devralındığını belirten İslam, “İşimiz çok zor. Allah’ın izni ve sizlerin yardımıyla ve sayın bakanımızın bundan sonraki katkılarıyla, inşallah teslim aldığımız yerden, daha yukarı çıkarmak için, elimizden gelen gayreti sarf edeceğimize, sizlerin huzurunda söz veriyorum. Sayın bakanımız, hem Türkiye açısından hem hükümetimiz açısından ama özellikle benim açımdan çok değerli bir insan. Ülkemizin en çalışkan insanlarından biri. Çok başarılı, bir bakan. Fevkalade, bir yol arkadaşı. Onunla uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Bundan sonrada böyle olacak. Güzel bir devir teslim töreni çünkü Türkiye’nin en önemli kadın bakanlarından birini Türkiye’nin ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak inşallah buradan uğurluyoruz. Şerefli bir yerden, tekrar şerefli bir yere uğurluyoruz. Onun hizmetlerini biliyorsunuz. Bu bilhassa, bizim işimizi güçleştiriyor aslında. Bıraktığı esere, layık olmaya çalışacağız. Bundan sonrasını, çok daha onun ideallerine uygun bir şekilde yükselterek, devam etmeye çalışacağız. Sayın bakanım ,evlatların benim evlatlarım.” açıklamasını yaptı.

Bakan İslam’ın bu sözlerinin ardından Fatma Şahin gözyaşlarını tutamadı. Salonun alkışının ardından Şahin gözyaşları ile ilgili “Kadın bakan olunca böyle oluyor.” dedi.

Konuşmaların ardından halef ve selef bakanlar birbirlerine çiçek ve hediye takdim etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER