ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:20

''Faşizmin ta kendisi''


CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, yenidoğan tarama testinde bebeğin dininin ve nasıl dünyaya geldiğinin sorulmasının ''faşizmin ta kendisi'' olduğunu öne sürdü.
     Atıcı, düzenlediği basın toplantısında, yenidoğan bebeklerin tarama testinde kullanılan yeni formlarda bebeğin dini, evlilik içi veya evlilik dışı seçeneklerinin de bulunduğunu ifade etti.
     Bu uygulamanın ''faşizmin ta kendisi'' olduğunu savunan Atıcı, ''Başbakan ve Sağlık Bakanı'na soruyorum: Yapılan tarama testinde bebeğin dininden veya nasıl dünyaya geldiğinden sana ne- Bunlara göre mi hizmet vereceksiniz- Bu mu insanlık, eşitlik-'' diye sordu.
     Uygulamayı ''utanç tablosu'' olarak niteleyen Atıcı, sağlık çalışanlarından bu soruları sormamalarını istedi.
     Atıcı, milletvekillerine ödenek verilmesi tartışmalarıyla ilgili bir soru üzerine de ''Kesinlikle bu uygulamayı reddedeceğiz'' dedi.
     Milletvekili yanında çalışanların geleceğinin, milletvekilinin iki dudağı arasında olmasının kabul edilemeyeceğini belirten Atacı, ''Bu aynı zamanda milletvekiline örtülü zam anlamına gelir. Milletvekili bu öneriye uyarsa, kendisine de zam yapmış olur'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER