ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:44

Eski CHP Milletvekili Haydar Oymak ebediyete uğurlandı

Eski CHP Milletvekili Haydar Oymak ebediyete uğurlandı


Samsun’un Havza ilçesinde bir otelin havuzunda kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren eski CHP Amasya Milletvekili Haydar Oymak, memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesinde toprağa verildi.

19 ve 20. dönem CHP'den Amasya Milletvekilliği yapan Oymak için Piri Baba Cemevi’nde tören düzenlendi. Törene Amasya Valisi Abdil Celil Öz, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Nihat Matkap, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede Haydar Oymak’ın kardeşi Nihat Oymak, oğlu Kubilay Cenk Oymak, kızı Nilay Uluçay Oymak ve eşi Sevim Oymak gözyaşlarına boğuldu. Oymak’ın tabutuna sarılarak ağlayan yakınları ayakta durmakta zorlandı.

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Oymak’ın 67 yıllık ömründe hatıralarında kalıcı izler bırakan birisi olduğunu belirterek, “Haydar Oymak önceki gün sabaha karşı Hakk'ın rahmetine kavuştu. Değerli büyüğümüz Amasya'da büyük hizmetleri olan ve kendisini örnek aldığımız bir siyasetçi idi. Aramızdan erken ayrıldı, daha çok hizmetler edecekti. CHP ve Türkiye'ye başsağlığı diliyorum. Ayrıca cenaze törenine iştirak eden herkese de acımızı paylaştıkları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Oymak’ın cenazesi cemevinde düzenlenen cenazesi törenin ardından Oymak köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi. Amasya ve ilçelerinde gerçekleştirilmesi planlanan ancak iptal edilen CHP programı için şehir dışından bölgeye gelen partililerin konakladığı Havza’daki bir otelin hamam havuzuna giren eski milletvekili Haydar Oymak (67), otel çalışanlarınca havuz içinde ölü bulunmuştu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Haydar Oymak, Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Başmüfettişliği, Maliye Başmüfettişliği, Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştı. Oymak, en son 19 ve 20. dönem CHP Amasya Milletvekili olarak Parlamento'da görev yapmıştı. Oymak, evli ve 2 çocuk babasıydı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER