ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:12

Eski CHP milletvekili hayatını kaybetti


Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının yapılacağı Amasya’ya gelen eski CHP Amasya Milletvekili Haydar Oymak, Samsun’un kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Havza’da bir otelin hamamında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Aşırı sıcağın neden olduğu kalp krizi sonucu havuza düşerek hayatını kaybeden 67 yaşındaki siyasetçinin cenazesi, Havza Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 2 çocuk babası eski milletvekilinin cenazesi, Samsun Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsinin ardından memleketinde toprağa verilecek.

Amasya’da yapılması planlanan CHP MYK Toplantısı, Taksim Gezi olaylarındaki olağanüstü gelişmeler sebebiyle Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından iptal edilmişti. Amasya’ya doğru yola çıkan MYK üyeleri Ankara’ya geri dönerek toplantıyı parti binasında gerçekleştirdi. Amasya’da gerçekleşecek toplantı için memleketi Merzifon’a gelen 19. ve 20. dönem CHP Amasya Milletvekili Haydar Oymak, toplantı öncesinde Havza ilçesinde özel bir otelin havuzlu hamamına girdi. Uzun süre çıkmayınca şüphelenen otel görevlileri, Oymak’ı havuzda ölü buldu. Durumun polise haber verilmesi üzerine havuzdan çıkarılan eski milletvekilinin cenazesi, Havza Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Arkadaşlarının vefat haberini alan CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan ve CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, hastaneye gelerek olayla ilgili yetkililerden bilgi edindi. CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, “Toplantı için Amasya’ya gelmiştik. Daha sonra iptal edildi. Ben geceyi arkadaşımın evinde geçirdim. Sabahleyin telefonla arayıp çağırdılar. Haydar Bey, Havza’da bir otelde hamama girmiş. Sıcak sebebiyle kalp krizi geçirmiş. Hamamdan çıkmayınca otel görevlileri şüphelenerek gidip bakmış. Epey de su yutmuş. Cenazesi otopsi yapılmak üzere Samsun Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Çor üzüldük. Allah rahmet eylesin.” şeklinde konuştu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Haydar Oymak, Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Başmüfettişliği, Maliye Başmüfettişliği, Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Millî Emlak Genel Müdür Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştı. Oymak en son da 19 ve 20. dönem CHP Amasya Milletvekili olarak parlamento da görev yapmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER