ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 10:49

Erdoğan'ın bahsettiği polis kamerada

Erdoğanın bahsettiği polis kamerada

Başkomiser Recep Can, Bakan Bayraktar'ın oğullarının ofisini bastı. Saatlerce arama yaptı. Hiçbir şey bulamayınca telefonla 'Bakan'ın ofisini de ara' emrini aldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğulları Abdullah Oğuz ve Ahmet Hamdi Bayraktar'ın ofisinin aranmasında büyük bir skandal yaşandı.

Bakan Bayraktar'ın oğullarının bulunduğu ofisin kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde polisler sabah saat 07:27'de ofise geldiler.

Ekipler üçüncü kattaki ofisi didik didik aramaya başladı.

Bu sırada Başkomiser Recep Can bacak bacak üstüne atarak, elinde tesbihle operasyonu yönetiyordu.

ŞİKEYİ DE BEN YÖNETTİM

Arama tam beş saat sürdü. Bu süre boyunca etrafa talimatlar yağdıran, tesbihini sallayan ve ofis çalışanlarına söylettiği lahmacunları yiyen Recep Can, arada ofiste bulunan görevlilerle de sohbet etti. Can "Bu da bir şey mi? Ben ne operasyonlar yaptım. Şike operasyonunu da ben yönettim" diye konuştu. Bunun üzerine ofisteki çalışanlardan birisi "O zaman Trabzonspor'un kupasını verin" diye espri bile yaptı. Operasyon bu şekilde devam ederken, görevli memurlar ofiste aradıkları şeyi bulamadıklarını Can'a bildirdi. Can ise bunun üzerine telefonla birisini aradı. "Efendim aradığımız bulamıyoruz. Ne yapalım?" diye durumu bildiren Can aynı zamanda dördüncü katta ise Bakan Erdoğan Bayraktar'ın ofisinin de olduğu bilgisini hatırlattı.

EMİR BÜYÜK YERDEN

Bunun üzerine Can'a "Bakanın ofisine de girin" emri geldi. Saatler 12.42'yi gösterirken Can üzerindeki polis yeleğini çıkardı ve kanunen yasak olmasına rağmen dokunulmazlığı bulunan bakanın ofisine girdi. Üstelik bakan hakkında bir soruşturma şüphesi bile bulunmuyordu. Aralıklı olarak iki kere ofise giren Can toplamda 20 dakika kadar Bakan Bayraktar'ın ofisinde arama yaptı. Bayraktar'ın ofisinde yaptığı aramada da bir şey bulamayan Başkomiser Recep Can ile beraberindeki polisler, Abdullah Oğuz Bayraktar'ı gözaltına alarak binadan ayrıldı.

1. ARADI BULAMADI
Başkomiser Recep Can ve ekibi Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğullarına ait ofisi 5 saat boyunca didik didik aradı.

2. TELEFONDAN EMRi ALDI
Bir şey bulamayan Can, telefona sarılıp "Efendim aradığımızı bulamıyoruz. Bakanın ofisine de çıkalım mı" dedi. 'Girin' emrini aldı.

3. YELEĞiNi ÇIKARTTI
Aldığı emir üzerine Recep Can, üzerindeki polis yeleğini çıkarttı ve Bakan Erdoğan Bayraktar'ın ofisine yöneldi.

4. VE SUÇ İŞLEDİ
Polis memuru, telefon talimatıyla bir bakana ait meskene girerek suç işledi.


EVİNE KAR MASKELİ POLİSLER GİTMİŞ

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin bir başka polis biriminin, Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlunun evine siyah kar maskeleri ile girdikleri ve kapıyı zorladıkları öğrenildi. Oğuz Bayraktar'ın gelen kar maskeli kişileri polisi kılığına girmiş teröristler olduğunu sanarak, 20 dakika kapıyı açmadığı ve evde eşi ile büyük korku yaşadığı ifade edildi.Kaynak: Takvim 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER