ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 01:37

"Erdoğan'ı istemiyor" İstemeyenler kimler?

"Erdoğanı istemiyor" İstemeyenler kimler?

Başbakan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, Soma faciasının ardından acının istismar edildiğini belirterek Erdoğan’ı istemeyenlerin kimler olduğunu açıkladı.


A Haber'de yayınlanan Kadraj programına konuk olan Yiğit Bulut; “babasız kalmış çocuktan yürüyüp, güç devşirecek kadar mayasızlar var” diye konuştu. 

Kendi güçlerini devşirmek kendi varlıklarını daha büyütmek için seçilmiş hükümetin seçilmiş başbakanın karşısında kullanarak buradan yürümek isteyenler oldu. Bu ülkede bunu yapabilecek kadar mayasız adamlar var. Bu ülkede babasız kalmış çocuklar üzerinden kendilerine güç devşirmek isteyecek kadar mayasız insanlar var

VAHŞİ KAPİTALİZM ERDOĞAN'I İSTEMİYOR

Soma faciasının ilk saatlerinden itibaren bu olay ile Başbakan Erdoğan’ın bağdaştırma çalışması içine girenlerin varlığından söz eden yiğit Bulut, vahşi kapitalist sistemin Recep Tayyip Erdoğan'ı istemediğinden söz etti.

Bulut, dış güçlerin Erdoğan’ı istememe nedenini ise şu şekilde açıkladı.

Bu Halkı sömüren, parası olmayanların parası olanlar için öldüğü vahşi kapitalist sistem 2008'de İMF anlaşmasını imzaladığından beri Recep Tayyip Erdoğan'ı istemiyor. Türkiye yüzde elli net faiz veriyor, beş bin kişi aynı adamlar çıkıyor, kaza çıkıyor ortaklar aynı adamlar çıkıyor, hep aynı beş bin kişi çıkıyor ve bunların yurt dışı uzantıları.

Bunlardan korkan namerttir. Bu kadar artık bıçak kemiğe dayandı. Herkesin bunu anlaması lazım.O kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Sizin babalarınız Türkiye'nin vahşi kapitalizm ile savaşımda yeni bir taarruzun neferi oldular. 300 liraya fabrikamızda çalışsın diye Dünya Bankası ile rapor yazdılar. Getirip hükümete teklif ettiler 300 liraya fabrikalarımızda çalışsınlar diye.

İSTİFA EDEN VEKİL KORKMUŞ VE KAÇMIŞTIR

Milletvekilinin görevi istifa etmek değil ,TBMM içinde sonuna kadar savaşmaktır. Yapabilecekleri bir şey varsa TBMM çatısı altında yapmaları gerekiyor. İstifa eden milletvekili korkmuş ve kaçmıştır .Başbakan'a saldırıp, Başbakan'ı her türlü felaketle özdeşleştirmek isteyen sanayi şirketlerinin hangilerine İş Bankası'nın Almanya Şubeleri'nden kredi verilmiş. Dürüstlükse bunun soru önergesini versinler. İş Bankası'nın hangi iştirakleri hangi şirketlere satılmış ve sonra kaç kat değerlenerek el değiştirmiş. CHP milletvekillerine ben bu soruların cevabını soruyorum.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER