ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2014 Pazar 16:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan IŞİD mesajı

Erdoğandan IŞİD mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan IŞİD stratejisi konusunda konuştu.


TİM "Türkiye Markası" tanıtım programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Konsolosluğu personelinin kurtarılmasının ardından IŞİD stratejisi konusunda, "49 rehine kurtarıldı. Şimdi farklı yol haritası üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TİM "Türkiye Markası" tanıtım programında konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bugün tüm dünya tarafından tanınacak Türkiye Markası beni heyecanlandırıyor. Paramızdan 6 sıfır attığımızda da önce yeni banknot çıkardık. Sonra bu yeni ismini de kaldırarak Türk Lirası’nı eski itibarına kavuşturduk. Başka bir deneyimi de Türk Lirası Logosunda yaşadık. Bugün de ekonomi bakanlığımız ve TİM tarafından hazırlanan logomuzu tanıtıyoruz. Türkiye’de üretilen ürünlerde bundan sonra made in Turkey yerine bu logo kullanılacak.Bugünden itibaren Türkiye’de üretilen ürünlerde özel logo olacak.

Özel logo ve gücü keşfet sloganı ile Türkiye’yi tanıtacağız. Artık Türkiye ürünlerde bu logo ve sloganla ürünlerimizin gücüne güç itibarinı itibar katılmış olacak. Yeni logo ve slogana eleştiriler gelecektir. Hala yazmaya devam ediyorlar ama taksim meydanına çıkmadılar. Hem bankanotlarımızın hem de TL logosunun sorunsuz bir şekilde kullanıldığını görüyoruz.

Karamsar tablolar gerçekleşmedi. Toplum yeni para birimine kısa sürede adapte oldu. Bugün tanıtımı yapılan slogan ve logonun tüm olumsuz eleştirilere rağmen hızla benimseneceğine inanıyorum. Sanayicilerimiz değişim konusunda farklı bir anlayışa sahipler. Uluslararası markalara da görev düşüyor. THY gibi büyük bir markamızın bu slogana ve logoya sahip çıkacağına inanıyorum. Bu yeni logo ve slogan güçlü Türkiye’nin özgüven simgesi olarak görüyorum. Biz sadece bu logoları markalarımızı üzerine basmakla yetinmeyeceğiz. Yeni markalar güce bu heyet sahiptir. Fikir derseniz parlak fikirlere sahip bir neslimiz var. Girişim ruhu diyorsanız dünyanın her yerine ulaşabilen enerjik girişimcilerimiz var. Teşvik konusunda eskisine göre çok daha güçlü bir konumdayız. Türkiye tüm olumsuzluklara rağmen küresel markalar oluşturmayı başardı. Avrupa da markalarımız var. Bunlar bir elin parmakları kadar ama bize bu kadarı yetmez. Bunu dünyaya yaymalıyız. Daha fazla tanınmış markalara ihtiyacımız var.

Bunu da yaparız. Asla umudunuz kaybolmasın asla yılmayın. 2023 hedefleri hayal görenler asla sizi karamsarlığa itmesin. 2014’te büyüme devam ediyor ve edecek. İkinci çeyrekte büyümenin yüzde 2 olması bile önemli. Marmaray’ı Yüksek Hızlı Tren bir hayaldi. Gerçekleştirdik. Biz ya bulacağız ya da yolları açacağız ki ülkemizdeki girişimci de o yollarda yürüsün gitsin. Önümüze hangi sorun çıkarsa çözeriz. Tüm hayalleri gerçekleştiririz. Türkiye ekonomisi de dış politikası da hiç olmadığı kadar güçlü hiç olmadığı kadar sağlam yollunda ilerliyor. Bazı kredi derecelendirme kurumları var. Bunlar batmakta olan ülkelerin notunu yükseltirken, Türkiye gibi büyüyen bir ekonomi hakkında olumsuz yorum yapıyor. İnsaf. Bunlar ya ekonomi bilmiyor. Ya bunların bilimden haberleri yok. Siyasi bir karar veriyorlar. Bunun adı algı operasyonudur. Biz bu seviyelere o bazı medya kuruluşların kredi derecelendirme kuruluşlarının derecelendirmeleriyle gelmedik. İşçimizin çiftimiz sanayicimizin alın teriyle geldi.Yavuz Sultan Selim Köprüsü tüp geçit önümüzdeki yıl bitecek. Kanal İstanbul projesinin yakında adımları atılacak. 1,5 milyon insana sınırlarını açan bir milletiz. Biz hep darba kalanın mazlumların yanında olduk"

IŞİD STRATEJİSİ VE ÇÖZÜM SÜRECİ

"Irak ve Suriye tarafından tehdit var. Bölgedeki tük terör örgütleri ile mücadeleyi yapmalıyız. 49 tane rehine kurtarıldı. Şimdi farklı yol haritası üzerinde çalışıyoruz. Biz güçlü bir ülkeyiz. Bizim gücümüzün potansiyelimizin farkındayız. Türkiye çözüm sürecine yönelik hiç bir tehdite şantaja boyun eğemez. 1994’te de yaptık. Merhum Özal da sınırları açtı. Mehmetçik sınıra gelen o mağdur insanların can güvenliği için çırpınırken birilerinin Mehmetçiğe taş atması büyük bir densizliktir. Birileri tahrik peşinde provokasyon peşinde koşuyorlar. Ne bu kardeşlerimize ne çözüm sürecine zarar veremezler"
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER