ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:32

Erdoğan’dan Bahçeli’ye 140. yıl göndermesi

Erdoğandan Bahçeliye 140. yıl göndermesi


Yeni hedef olarak İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümü olan 2053 tarihini belirlediklerini açıklayan Başbakan Erdoğan, “2053 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhtemelen MHP’nin 140. yılında nasıl iktidara geleceğinin aritmetik hesaplarını yapıyor olacaktır” dedi.

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Anketler AK Parti’nin oy oranının yüzde 52 seviyesinde olduğunu gösteriyor” dedi. Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinin başarıya ulaşmasıyla bu rakamın daha da artacağını savundu.

“Fatih olmasaydı İstanbul’un fethi olmazdı. Bir çağ açılıp kapatılmazdı” diyen Başbakan, “İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ’YE GÖNDERME

Muhalefeti eleştiren Erdoğan, “2053 yılında muhalefetin ne durumda olacağını tahmin etmek zor değil. 2053 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhtemelen MHP’nin 140. yılında nasıl iktidara geleceğinin aritmetik hesaplarını yapıyor olacaktır…2053’te tek parti CHP’nin zulümlerini hatırlatıyor olabileceğimizi düşünenler olur. Ama biz hayatta olursak o gün yerimizi çoktan gençlere bırakmış oluruz” diye konuştu.

28 ŞUBAT’TA KAPATILAN VAKIFLAR

28 Şubat sürecinde vakıfların mağdur edildiğini ifade eden Başabakan Erdoğan, “28 Şubat sürecinde 9 vakıf kapatıldı. Şimdi bu mağduriyetlerin giderilmesi için kapatılan vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak tasarıyı Meclis’e gönderiyoruz” dedi.

"1999’DA DA GÖRÜŞÜLDÜ"

MHP’lilerle İşçi Partililerin eylemlerde bir arada olduğuna dair ellerinde görüntüler bulunduğunu dile getiren Başbakan, "Bugün nasıl devletin istihbarat örgütü İmralı ile görüşüyorsa 1999’da da görüşmüştür. Bahçeli bunu bilmiyorsa bu daha vahimdir" diye konuştu.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER