ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:13

Erdoğan'a rağmen Öcalan'la görüşecek mi?

Erdoğana rağmen Öcalanla görüşecek mi?

Yeni İmralı heyetinde Gültan Kışanak da yer alıyor.


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın hükümlü bulunduğu İmralı’ya gitmek için Adalet Bakanlığı’na yeni başvuru yaptıklarını açıkladı.

Selahattin Demirtaş, İmralı’ya yeni bir heyetin gitmesi için geçen hafta sonu Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını söyledi. Demirtaş, parti olarak yeni heyette Eş Başkan Gültan Kışanak’ın ismini de verdiklerini belirterek, isimlerin çok önemli olmadığını, fakat Kışanak’ın gitmesini arzuladıklarını dile getirdi.

BDP’nin de desteği ile Ankara Sürmeli Otel’de düzenlenen ‘Demokrasi Barış Konferansı’ esnasında basın mensuplarla bir araya gelen Selahattin Demirtaş, soruları cevapladı.

Demirtaş, İmralı’ya yeni bir heyetin gitmesi noktasında Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını söyledi. Demirtaş, “İmralı’ya yeni bir heyetin gidişi konusunda Adalet Bakanlığı’na bir başvuru yaptık. Bu başvuruyu geçen hafta sonu Perşembe-Cuma günü itibari ile gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta bu ziyaret olur mu olmaz mı, bakanlığın cevabına göre gerçekleşecek tabi ki. Biz gerçekleşmesini arzuluyoruz.” diye konuştu.

Bu defa Eş Başkan olarak Gültan Hanım'ın gitmesini arzuladıklarını da ifade eden Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “İsimler çok önemli değil, ama partimizin başvurusu bu şekilde sirayet etmiştir. Diğer isimler ise yine Sırrı Süreyya Önder ile Pervin Buldan olacak. Sonucuna bakacağız, yani isimler çok önemli değil. Bu konuda çok ısrarcı değiliz.” ‘Demokrasi ve Barış Konferansı’na katılan Demirtaş burada basın mensuplarının sorularını cevapladı. Demirtaş, İmralı’ya gidecek heyette daha önceki heyetlerde de bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ve Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak’ın bulunduğunu söyledi.

BAŞBAKAN "GİDEMEZ" DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan teröristlerle kucaklaşanların İmralı'ya gidemeyeceğini söylemişti. Hakkari kırsalında PKK'lılarla kucaklaşan milletvekillerinin arasında Gültan Kışanak da yer almıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER