ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 16:59

Erdoğan: Selam Örgütü diye bir örgüt uydurarak dinleme yapmışlar


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Selam Örgütü'nün uydurma bir soruşturma olduğunu ileri sürerek, bu soruşturma çerçevesinde 3 yıl boyunca 3 bine yakın kişinin dinlendiğini iddia etti.

Bitlis'te vatandaşlara hitap eden Erdoğan, CHP ve MHP'nin Pensilvanya diye nitelediği Fethullah Gülen Hocaefendi ile ortak hareket ettiğini savundu. MHP ve CHP işbirliğinin ülkeyi uçuruma götürdüğünü savunan Erdoğan, "Bunlar ne zaman iktidar olduysa kamyonu devirdiler. Bunların gideceği yer uçurumdur." dedi.

Mersin'de çıkan dinleme olayına da değinen Erdoğan, "Valiyi, korumaları, memurları, AK Parti'nin, CHP'nin, MHP'nin il başkanlıklarını, bürokratları keyfi olarak dinlenmişler. Bunun dışında Selam Örgütü diye bir örgüt uydurmuşlar. 3 bine yakın kişiyi 3 yıl dinlemişler. CHP'nin Genel Merkezini dinlemişler, MHP'yi dinlemişler." iddiasında bulundu. CHP ve MHP'nin buna karşı sustuğunu söyleyen Erdoğan, "Biz dinlemelerin üzerine giderken, internet yasasını çıkarırken, HSYK düzenlemesi yaparken, neden itiraz ediyorlar. Çünkü Pensilvanya onlara 'susun susun' diyor. Talimatı oradan alıyorlar." iddiasında bulundu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER