ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:23

Erdoğan, Reyhanlı'da STK'larla buluştu


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı Kaymakamlığı'nda STK temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan, 1 saat 15 dakika süren görüşmelerde STK temsilcilerini sağduyuya davet etti.

Toplantıya katılan Reyhanlı Eğitim ve Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Hakan Bozkurt, Başbakan Erdoğan'ın toplantıda, STK temsilcilerinin patlamada ölen 4 öğrencinin isminin okullara verilmesi isteğini kabul ettiğini anlattı.

Bozkurt, toplantıda Başbakan Erdoğan'ın 'Muhacir-Ensar' ruhunun canlı tutulmasının istediğini söyleyerek, "Toplantıda STK temsilcilerimiz patlamada zarar gören esnafın mağduriyetinin giderilmesi ricasında bulundu. Başbakanımız da zarar gören esnaflara faizsiz kredi verileceğini söyledi. Ayrıca patlamada zarar gören vatandaşların zararlarının da karşılanacağını söyledi." dedi.

PATLAMADA ÖLEN 4 ÖĞRENCİNİN İSMİ OKULLARA VERİLECEK

STK temsilcileri tarafından patlamada hayatını kaybeden 4 öğrencinin isimlerinin Reyhanlı'da okullara verilmesini önerdi. Toplantıda bu isteğin Başbakan Erdoğan tarafından kabul gördüğü öğrenildi.

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya katılan STK temsilcilerine "Savaş bittiği zaman buradaki Suriyeliler ülkelerine geri dönecekler." dediği öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER