ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 21:18

Erdoğan, Pursaklar’da konuştu


Ankara Esenboğa Havalimanı’nda sevgi gösterileriyle karşılanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanındaki konuşmasının ardından konvoy ile şehir merkezine giderken Pursaklar ilçesinde de halka seslendi.

Seçim otobüsü üzerinden Gezi Parkı eylemleri için çevreye zarar verenlere yüklenen Başbakan Erdoğan, bu eylemlere destek veren tanınmış kişi ve sanatçıları da eleştirdi.
"Siz şu ana kadar sanatınızı icra etmek için çalışıyordunuz da AK Parti İktidarı sizlere mani mi oldu? Neyinize mani olduk ki, şimdi bu yaygaraları koparıyorsunuz?” sorularını yönelten Erdoğan, çatıya çıkmakla kendilerine geri attıramayacaklarını vurguladı.

Sanatçıların için eğer bir sıkıntıları varsa Kültür Bakanı, belediye başkanları ve kendisi ile görüşebileceklerini hatırlatan Erdoğan, "Şimdi gelmişler, AKM'nin çatısına çıkıyorlar, yıktırmayız. Ona senin gücün yetmez, yıkacağız. Niye? Daha güzelini yapmak için. Çatıya çıkmakla bize geri adım attıramazsın. Türkiye güçlü bir ülke. Bu güçlü ülkenin sanatta, kültürde, ekonomide, çevrecilikte, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda aklınıza ne geliyorsa, her şeyde öne çıkması lazım. Biz bunu yapıyoruz.” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Esenboğa’daki sözlerinin benzerlerini tekrarlayarak, Altınpark durağından tekrar kalabalığa seslenmek üzere konvoy halinde yoluna devam etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER