ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 22:08

Erdoğan, Obama'ya mesaj gönderdi


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamaya ilişkin ABD Başkanı Barack Obama'ya mesaj gönderdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, mesajında hain terörist saldırıdan dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu ifade etti.

Saldırıyı şiddetle kınayan Erdoğan, mesajında, tüm güvenlik ve istihbarat birimlerinin, olayın bir an önce aydınlatılması ve sorumlularının yargı önüne çıkarılarak cezalandırılmaları için her türlü çabayı sarf ettiğini vurguladı.

Başbakan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Bu süreçte güvenlik kurumlarımız ABD'li meslektaşları ile işbirliği içinde olmaya devam edeceklerdir. ABD Büyükelçiliği'ni hedef alan bu terör eylemi, aynı zamanda Türkiye'ye de karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu olay, Türkiye ve ABD arasında, terörizmin her şekliyle mücadelede mevcut ortaklığın artarak sürmesinin ne denli elzem olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu amaç doğrultusunda Türkiye, ABD ile dayanışma ve işbirliği içinde, terörün her türü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Bu vesileyle en içten selam ve kalbi dileklerimi kabul ediniz.''
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER