ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 23:38

Erdoğan: Mücahitlik nere biz nere

Erdoğan: Mücahitlik nere biz nere

İstanbul'a gelen ve Atatürk Havalimanı'ndan halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar Kısıklı'da da dev bir kalabalık tarafından karşılandı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki evinin önünde toplanan kalabalığa seslendi. "Mücahit Erdoğan" sloganlarına "Mücahitlik nere biz nere" diye yanıt veren Erdoğan, "Müslüman Müslüman'a beddua etmez. Müslüman Müslüman'ın hidayetinin artmasını ister" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından stırbaşları:

"BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL"

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili yeni soruşturmadan el çektirilen Savcı Muammer Akkaş ile ilgili eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Hem bilgi sızdırıyor hem de 'Benim yetkilerim alındı' diyor. Sen görevini dürüst yapmazsan senin elinden bu yetki alınır. Bir savcı marjinal örgütlerin yaptığı gibi bildiri dağıtır mı? Hale bak hale... Burası Türkiye. İleri demokrasiye, temel hak ve özgürüklere her geçen gün daha çok kavuşmanın mücadelesini veren bir ülke. Burası bir muz cumhuriyeti değil. Dolayısıyla ben şimdi bir şey daha merak ediyorum... Acaba HSYK bu savcı hakkında ne yapacak? Ben buradan suç duyurusu yapıyorum" diye konuştu.

SLOGANLARA KARŞILIK VERDİ

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Erdoğan, "Mücahit Erdoğan" sloganına "Mücahitlik nere biz nere... Onu hiç karıştırmayın" karşılığını verdi. Erdoğan, "Kıskananlar çatlasın" sloganlarına da, "Kıskananlar çatlamasın, olur ya onlar da bir gün yanımıza gelir" karşılığını verirken kalabalığın Kılıçdaroğlu'nu yuhalaması üzerine, "Yuhalamayın, bu bile onlar için fazla" karşılığını verdi.

"BEDDUAYI LANETLİYORUZ"

Erdoğan, şöyle devam etti: "Müslüman Müslüman'a beddua etmez. Müslüman Müslüman'ın hidayetinin artmasını ister. Beddua kavramını lanetliyoruz ama duaya da davet ediyoruz. 90 gün biz kapı kapı dolaşacağız. Buna var mıyız?"

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER