ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:19

Erdoğan, Kızılcahamam'ı gezdi

Erdoğan, Kızılcahamamı gezdi


AK Parti 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Kızılcahamam'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehir meydanındaki konuşmasının ardından önce ev ziyareti yaptı ardından otobüsle şehir turu attı.

Erdoğan ilk olarak balkondan kendisine seslenen Adem Emin Atakul ve Dilek Atakul çiftinin evini ziyaret etti. Evde uzun süre kalan Erdoğan, evden ayrıldıktan sonra da otobüsle şehri gezdi. Otobüsten çocuklara oyuncak dağıtan Erdoğan, bazı vatandaşlarla da sohbet etti.

ERDOĞAN'DAN İNSAF ET UYARISI

Erdoğan'ın sohbet ettiği kişiler arasında Nesrin Sözen isimli bir engelli bayan da vardı. Sözen’in, sıkıntılarını dinleyen Erdoğan, yardım talep edilmesi üzerine Sözen bir süre sohbet etti. Erdoğan, Sözen'e engelliler için asgari ücrete yakın bir destek verildiğini hatırlattı. Sözen’in bu parayı almadığını belirtmesi üzerine Başbakan Erdoğan, “Neden yardımdan yararlanamıyorsun?” diye sordu. Sözen, babasından dolayı kendisine bin lira maaş bağlandığını ve bu yüzden dolayı engelli yardımından faydalanamadığını anlattı. Engelli Sözen’in 1000 lira maaş aldığını öğrenen Başbakan Erdoğan, “İnsaf et artık. Bir milyar alıyorsun. Bunu alamayan var. Sen şimdi hastaneye gidebiliyorsun. Bütün imkanlarımız o noktada sana açık. Hastane bakımlarımız her şeyimiz var.” dedi. Başbakan Erdoğan’dan yardım talebinde bulunan Sözen, kendisinin ayağa kalkamadığını ve annesinin de yeterince yardımcı olamadığını söylemesi üzerine Erdoğan, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’e talimat vererek konuyla ilgilenmesini istedi.

Otobüsle, konakladığı otele halkı selamlayarak dönen Başbakan Erdoğan’a bir kadın kendi yaptığı bazlamayı ikram etti. Başbakan Erdoğan torunu olduğunu öğrendiği kadına oyuncak verdi. Başbakan Erdoğan, şehir turunun ardından yoğun güvenlik önlemleri altında konakladığı otele tekrar döndü.




KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER