ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 20:36

Erdoğan: İlerleme raporu daha iyi niyetli


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni açıklanan ilerleme raporunun daha iyi niyetli ilerleme raporu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Tabi açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla ilgili idari noktada attığımız adımlar Avrupa Birliği'nde çok ciddi bir şekilde olumlu ses getirdi.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş'ta bulunan çalışma ofisinde Romanya Başbakanı Victor Ponta ile görüştü. Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, gazetecilerin sorularını cevapladı. İlerleme raporunun açıklanmasının ardından yeni süreçte AB-Türkiye ilişkilerinin nasıl ilerleyeceğinin sorulması üzerine Erdoğan, yeni açıklanan ilerleme raporunun daha iyi niyetli ilerleme raporu olduğunu söyledi.

Erdoğan, şunları söyledi: “Tabi açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla ilgili idari noktada attığımız adımlar... Şimdi de biliyorsunuz yasal süreci kapsayacak çalışmalarımız var. Süreci kapsayacak adımlarımız var. Bunlar Avrupa Birliği'nde çok ciddi bir şekilde olumlu ses getirdi. Bunlar ilerleme raporunun içerisinde de kendini gösteriyor. Bundan sonraki süreçte de özellikle Fransa’nın seçim sonrası dönemde bu konuya yaklaşımları çok farklı olacaktır. Şu anda Merkel’in de güvenoyundan sonra hükümet kurmasından sonra bir davetini bekliyoruz. Kendisinin öyle bir ifadesi oldu şahsıma, bu ziyaretlerde bu konuları tekrar ele alacağız. Ben bu dönemin çok daha isabetli, çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER