ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 15:55

Erdoğan için kuyruğa girdiler

Erdoğan için kuyruğa girdiler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına katkı sağlamak isteyen vatandaşlar bağış yapmak için kuyruğa girdi.
Adıyaman’da 7’den 70’e çok sayıda vatandaş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına katkı olması için bağışta bulundu. İlkokul öğrencisi Elif Şule Alkayış, harçlıklarıyla bitirdiği 100 TL’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için bağışladı.

Banka önünde toplanan vatandaşlar partili gençlerin sloganları eşliğinde bağışlamak istedikleri paraları bankaya yatırdı.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Adıyaman halkının Başbakan Erdoğan’a büyük sevgisinin olduğunu ve bu bağış kampanyasına olan ilgiyle bunun perçinlendiğini söyledi.

Fırat, bağış kampanyasının bugün itibariyle başladığını ve 15 Ağustos’a kadar devam edeceğini belirterek ilk günkü ilginin önümüzdeki günlerde de olacağına inandığını aktardı.

İlkokul öğrencisi 8 yaşındaki Elif Şule Alkayış ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek için 100 TL yatırdığını belirterek, “Harçlıklarımla biriktirdiğim 100 TL’yi Tayyip amcam seçimi kazansın diye yatırdım” dedi.

Mehmet Aydın isimli vatandaş ise, Tayyip Erdoğan’ın yüzde 56 oy alarak yüzde 100 Cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, partililerden çok vatandaşların kampanyaya büyük ilgi gösterdiğine işaret, ederek kendilerinin de çorbada tuzu olması için destekte bulunduklarını dile getirdi.

Kutlu açıklamasında, “Çorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek bağış yapmaya geldik. Halkımızın ilgi ve teveccühü var. Bir saattir para yatırmak için bekliyoruz. Adıyaman tüm seçimlerde, referandumlarda Türkiye’de ilk 3’te 5’te olmayı başladı. Cumhurbaşkanlığında da bu derecelerimizi koruyarak birinci olmak için gayretimiz olacak Adıyaman halkının Tayyip Erdoğan’a olan ilgisini bu seçimlerde de göreceğiz” dedi.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER