ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 22:46

Erdoğan: İçi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddeleri


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam medeniyetinin, yaşadığı sıkıntılardan sonra kendi kendini yeniden inşa ettiğini söyledi. Konuşmasında isim vermeden Hizmet Hareketi’ne sert ithamlarda bulunan Erdoğan, “Bu medeniyet öyle bir medeniyettir ki yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddelerini bünyenin virüsü reddettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’de düzenlenen ‘100 Yılın İslam Kültür Hizmeti’ programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organize ettiği programda Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve çok sayıda davetli bulundu.

Burada konuşma yapan Başbakan Erdoğan, İslam Ansiklopedisi’nin İslam tarihinin en önemli eserlerinden biri olduğunu söyledi.

Erdoğan, konuşmasında İslam medeniyetinin Moğol istilasını, Haçlı istilasını ve birçok saldırıyı atlattığına vurgu yaptı. İsim vermeden Hizmet Hareketi’ne sert ithamlarda bulunan Başbakan Erdoğan, “Yaşadığımız fetret gelip geçer. Maruz kaldığımız ihanetler hiç şüpheniz olmasın milletin engin feraseti karşısında eriyip yok olup gider. Bu medeniyet öyle bir medeniyettir ki yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddelerini bünyenin virüsü reddettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir. İlmi iktidar vasıtası görenleri bu medeniyet yine mahkum edecektir. İlmi bir sihir gibi bir efsunlama vasıtası görenleri bu medeniyet yine reddedecektir. Güç için, şantaj için, şebekelenme ve örgütlenme için bir istismar aracı olarak kullananları bu medeniyet kabullenmedi. Göreceksiniz yine kabullenmeyecek." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER