ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 19:18

Erdoğan, Cameron ile Suriye ve Irak'ı görüştü

Erdoğan, Cameron ile Suriye ve Irakı görüştü

Erdoğan, İngiltere Başbakanı Cameron ile Suriye ve Irak'ı görüştü


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ile bir telefon görüşmesi yaptı. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün gece gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye ve Irak’taki son gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

Erdoğan ve Cameron’ın, Irak’taki siyasi gerginliği ve mezhep çatışmasını endişeyle karşıladıklarını belirterek, sorunun çözümü için bir milli mutabakat hükümeti kurulması gerektiğini vurguladıkları öğrenildi. Suriye’de yaşananların yaklaşık bir milyon Suriyelinin Türkiye’ye sığınmasını beraberinde getirdiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan’ın, bölgedeki sorunlar konusunda Avrupa Birliği’nin daha aktif olması gerektiğine de işaret ettiği kaydedildi.

İki liderin, terörle mücadele konusunda yakın işbirliğinin daha da yoğunlaştırılması gerektiğine değindikleri, önümüzdeki süreçte de temas halinde olma konusunda mutabık kaldıkları bilgisi edinildi. Görüşmenin, İngiltere tarafının aramasıyla gerçekleştiği ve 20 dakika sürdüğü öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER