ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 08:30

Erdoğan Bayraktar istifa etmemiş

Erdoğan Bayraktar istifa etmemiş

Yeni Bakanlar Kurulu Resmi Gazete'de yayımlanırken dün istifası olay olan Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmediği görevden alındığı anlaşıldı.


Başbakan Tayyip Erdoğan, büyük rüşvet operasyonu sonucu beklenen kabine değişikliğini dün gece yaptı. 10 bakan değişikliği yapılırken kabinede 9 yeni isim yer aldı. Yeni isimler bugün Resmi Gazete'de de yer aldı. Ancak Resmi Gazete'deki açıklamaya göre Erdoğan Bayraktar istifa etmemiş, görevden alınmış.

TÜM GÖREVLERİNİ BIRAKTI

Dün ilk olarak Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in istifa haberleri geldi. Öğle saatlerinde ise NTV Televizyonu'na konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gündeme bomba gibi düşen sözler söyledi ve Bakanlık ile milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı.

GÖREVDEN ALINDI İBARESİ

Ancak Resmi Gazete'de yer alan bugünkü atama kararnamesinde Bayraktar'ın görevden alındığı yazıyor.

BAYTAKTAR'A ÖZEL DİLEKÇE

Başbakanlık tarafından Köşk'e sunulan dün tarihli ifadelerde ''İlgi yazılar ile atanarak Bakanlar Kurulunda görev alan; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Bakanlık görevinden alınmasını, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 109 uncu maddesi uyarınca yüksek tasviplerine saygıyla arz ederim'' sözleri yer alıyor.


KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER