ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 12:10

Erdoğan: "Bahçeli'nin gücü yetmez!"

Erdoğan: "Bahçelinin gücü yetmez!"

Devlet Bahçeli'nin kabine değişikliğinde İdris Naim Şahin için yaptığı yoruma Başbakan'dan cevap gecikmedi.


AK Parti TBMM Grubu, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı.

Partililere seslenen Başbakan Erdoğan konuşmasına Katar'a yaptığı ziyaretten bahsederek başladı.

Katar Emiri'nin önümüzdeki ay Türkiye'ye geleceğini söyleyen Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Samaras ile Batı Trakya'da azınlıklara uygulanan bazı şiddet olaylarından duyduğumuz sıkıntıları konuştuğunu ifade etti. Yunanistan Başbakanı'na Batı Trakya'daki Türk azınlıklara ilgili kaygılarımızı ilettiğini dile getiren Erdoğan, Yunanistan'ın Lozan Anlaşması'na uymasını söylediği açıkladı. Erdoğan, Yunanistan'daki Başmüftü atanması kabul edilebilir bir durum değildir, dedi. Erdoğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Yunanistan'da müftülerin seçimle iş başına gelmesi konusu çözüme kavuşturulmadı. Yunanistan'da azınlıklara yönelik olumsuz gelişmeler oldu. Çift dilli anaokulu konusu da hassasiyetini koruyor."

KABİNE DEĞİŞLİKLİĞİ

Son yapılan kabine değişikliğine de değinen Başbakan Erdoğan şunları ifade etti:

"Kabine'de yaptığımız değişiklikler ödüllendirme ya da cezalandırma değildir. Yapılan değişiklikler millete hizmetten başka bir şey değildir. Bizim için en büyük makam millete hizmetkar olma makamıdır. Biz bakanları seçerken bölgelerine ve uzmanı olduğu alanını göz önünde bulunduruyoruz. Bakan arkadaşlarımın hepsi vazifelerini yüz akıyla ifa etmiştir. Bunlar çok başarılı çalışmalar gerçekleştirmiş, kendi alanlarında farklı reformları hayata geçirmiştir. Bu dört bakana teşekkür ederim. Bu arkadaşlarımızdan TBMM çatısı altında istifade etmeye devam edeceğiz. "

ONUN TAVSİYESİNE İHTİYACIMIZ YOK!

"Yavru muhalefetin genel başkanı çıkıp bir tespitte buknuyor. Ne zamandan beri sizin ekipten bizim ekibime tebrik gelmeye başladı. Sayın bahçeli nerde durduğuna bir baksın, onun tavsiyelerine ihtiyacımız yok. Bahçeli, bizi bizden daha iyi bilemez. AK Parti'nin birliğini ve beraberliğini bozmaya Sayın Bahçeli'nin gücü yetmez"

Yasalaştırdığımız düzenlemen,in başlığı 'Anadilde Savunma' değildir, hedef saptırılmasın.

HÜKÜMLÜLERİN AİLELERİYLE GÖRÜŞMESİ

Kapalı cezaevinde bulunan hükümlüler 3 ayda bir eşleriyle görüşme yapabilecekler. Mahkumların sadece kendilerinin hükümlü olduğuna inanıyoruz, ailelerin değil...

Yeni Anayasa çalışmalarının Mart sonuna kadar neticelendirmesini umut ediyoruz. Referandum gücünü aldıktan sonra da millete gideriz.

ERDOĞAN'DAN CHP'YE ELEŞTİRİ

Bizim siyasi kültürümüz başka partilerin acziyeti ve iç karmaşasından rant elde etme içerisinde olmayız. Rakibimiz de olsa hiçbir partinin acınaka duruma düşmesini istemeyiz. CHP'li bir vekili Paris'te öldürülen PKK'lıların ailesini ziyarete gitti. CHP'de zihin tutulması var. CHP kendini tanımlamakta zorluk çekiyor.

Bir yandan demokratız deyip diğer taraftan Ergenekon'a çanak tutuyorsun. Bir taraftab dine saygılıyız diyorsun diğer tarafatan başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi Anayasa Mahkeme'ye götürüyorsun. Bizim Kasımpaşa'da mahallenin en yaramaz çocuğunu annesine götürdüğünüzde, annesi 'Benim çocuğum yapmaz' der. CHP de bu zihniyetle hareket ediyor.

CHP'ye yakın olan masumdur, hukuk anlayısı olmaz. Ama maalesef böyle bir anlayış oldu CHP bu anlayışa dönüşü istiyor... 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER