ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 18:24

Erdoğan, Abbas ve Meşal'le görüştü

Erdoğan, Abbas ve Meşalle görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halit Meşal ile bugün birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, görüşme sırasında, Türkiye olarak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını derhal durdurması ve ateşkese geri dönülmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin büyük kaygı ve infial uyandıran saldırıları kınadığına dikkati çeken Erdoğan'ın, saldırılarda hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulunduğu öğrenildi. Erdoğan'ın Yozgat'a hareketinden önce kendileriyle telefonda görüştüğü Mahmud Abbas ve Halit Meşal'e, bölgedeki gelişmeleri yakinen takip ettiğini belirterek, bu süreçte Filistin'deki Ulusal Birlik Hükümetinin dayanışma içinde olmasının büyük önem taşıdığına dikkati çektiği kaydedildi. Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas'ın Büro Şefi Meşal'in de destek ve yardımlarından dolayı Türkiye'ye teşekkür ettikleri, bir an önce ateşkese geri dönülmesi için uluslararası camianın da üzerine düşeni yapması gerektiğini belirttikleri öğrenildi.

Erdoğan'ın iki Filistinli liderle kendilerini ayrı ayrı arayarak görüştüğü belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER