ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 18:05

Emrullah İşler'den Twitter açıklaması

Emrullah İşlerden Twitter açıklaması


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Twitter yetkililerinin Türkiye ziyaretiyle ilgili ''Twitter'ın Türkiye'de ofisi yok. Talebimiz var, ofis açacaklar. Daha sonra gerekli vergileri ödeyecekler. Kişilik haklarının ihlali olan erişimlerin engellenmesini talep ediyoruz.'' dedi.

Emrullah İşler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na iade-i ziyarette bulundu. Türkiye'ye gelen Twitter'ın üst düzey 3 yöneticisinden nelerin talep edildiğiyle ilgili soruya İşler, şu karşılığı verdi: ''Twitter uluslararası bir şirket. Şirketlerin mali yükümlülüğü söz konusu. Türkiye'de bir sürü reklam alıyor ama hiçbir vergi ödemiyor. Muhatap da değil, Türkiye'de ofisi yok. Talebimiz var, ofis açacaklar. Daha sonra gerekli vergileri ödeyecekler. Kişilik haklarının ihlali olan erişimlerin engellenmesini talep ediyoruz. Bu bizim bütün medeni dünyada Twitter'dan istenen ve Twitter'ın doğrudan yaptığı engellemeler.''

Başbakan Yardımcısı İşler, Twitter'ın bazı ülkelerde mahkeme kararı dahi olmadan talepleri yerine getirdiğini ifade ederek, "Biz geri adım atmadık. Anayasa Mahkemesi'nin kararları bağlayıcı olduğu için Twitter'a erişim sağlandı. Twitter yetkilileri geldi. Mali yükümlülükleri de yerine getirecekler. Yasakçı bir iktidar değiliz. Yasaklara müdahale ede ede bugüne kadar geldik. Özgürlükleri savunan bir partiyiz. Özgürlüklerin de bir sınırı var. Anayasa Mahkemesi de olsa hukuka saygı göstermek zorunda.'' şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER