ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:04

Emrullah İşler: Paralel yapı ile mücadelemizi sürdürüyoruz


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ortaya atılan paralel devlet iddialarına ilişkin konuştu. Söz konusu yapı ile mücadele ettiklerini ileri süren İşler, "17 Aralık’ta yeniden bir girişimde bulundular. Bir yargı darbesi başlattılar. Bizler iktidara geldiğimizde ülke çetelerden ve mafyalardan geçilmiyordu. Onları teker teker temizledik. Bir baktık ki devlet içerisinde yapılanmış, sinsi sinsi devlet kurumlarına yerleşmiş bir paralel yapıyla karşı karşıyayız. Şimdi bu yapıyla mücadelemizi başlattık, sürdürüyoruz. Bu yapıdan da ülkemizi kurtaracağız." dedi.

30 mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Beypazarı İlçesi’ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafları tek tek ziyaret eden İşler, daha sonra Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı, Tuncer Kaplan’ın Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Burada vatandaşlara seslenen Başbakan Yardımcısı İşler, 12 Eylül’de yaşanan sokak olaylarının bir benzerinin yeniden sahnelenmek istediğini söyledi. İşler, "12 Eylül öncesinde sokak çatışmaları oldu. Anarşi vardı. Sokaklarda silahlar susmuyordu. Birisi bir taraftan sıkıyordu, karşı taraf karşılık verip silah sesleriyle sabahlıyordu. Gençlerimiz tuzağa düştü. Bir kısmı hapse düştü bir kısmı yaralandı. Kaybeden tüm Türkiye oldu." ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye karşı karalama kampanyası yürütüldüğünü belirten İşler şöyle dedi: "Mayıs ayının sonunda sokakları karıştırdılar. Düğmeye bastılar ve Gezi olaylarını başlattılar. Ama öyle bir planlama yapmışlar ki canlı yayınlarla, saatlerce tüm dünyaya yayın yaptılar. İtibarsızlaştırma ve karalamaları yaptılar. Türkiye yanıyor, yıkılıyor, yok oldu bitti, Türkiye’de bir model vardı ve başarısızla sonuçlandı görünümü verdiler. Bunu yapanlar bir takım dış odakların içerideki iş birlikçileri. Onlar da daha sonra gezizekalı olarak anılmaya başlandılar."

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası yaşananları değerlendiren İşler, devlet içerisinde örgütlendiğini iddia ettiği yapı ile ilgili çalışma başlattıklarını kaydetti. İşler, "17 Aralık’ta yeniden bir girişimde bulundular. Bir yargı darbesi başlattılar. Bizler iktidara geldiğimizde ülke çetelerden ve mafyalardan geçilmiyordu. Onları teker teker temizledik. Bir baktık ki devlet içerisinde yapılanmış, sinsi sinsi devlet kurumlarına yerleşmiş bir paralel yapıyla karşı karşıyayız. Onlar bir yerden talimat alarak hükümeti devirme ve Başbakan’ı siyaset sahnesinden silme girişiminde bulundular. Onlar hesap edemediler. Biz yeni ve güçlü bir ülkede yaşıyoruz. Biz sadece ve sadece halka ve hakka hesap veren bir iktidarız. Şimdi bu yapıyla mücadelemizi başlattık, sürdürüyoruz. Bu yapıdan da ülkemizi kurtaracağız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER