ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 12:10

Emrullah İşler: Boşuna heveslenmesinler

Emrullah İşler: Boşuna heveslenmesinler

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler Feyzioğlu'nun Danıştay'daki konuşmasını eşeltirdi.


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Boşuna heveslenmesinler. Cübbe ile siyaset yapılmaz, siyaset heveslisi olan cübbeliler derhal görevlerinden istifa edip, cübbelerini çıkartıp siyasete girmeliler." dedi.

Emrullah İşler, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Feyzioğlu'nun Danıştay'daki konuşmasının protokol, edeb ve nezaket kurallarına aykırı, siyasi içerikli bir konuşma olduğunu söyledi. İşler, konuyla ilgili Twitter hesabındaki değerlendirmesinde, Başbakan'ın tepkisi, muhalefet sözcüsü gibi konuşan, cübbesinin arkasına saklanan kişiye yönelik millet adına verilmiş haklı bir tepki olduğunu düşüncesini aktardı. İşler, “Son zamanlarda cübbenin arkasına saklanarak siyasi şov yapma ve siyasete ayar verme gibi kötü bir modanın başladığı anlaşılıyor. Bazı törenleri fırsat bilerek cübbenin arkasına sığınıp siyasileri eleştirmek en hafif tabiriyle nezaketsizliktir. Bu durumun sürekli tekerrür etmesi beklenemez. Kameralar karşısında işlenen bu nezaketsizlik hakettiği cevabı almıştır.” dedi.

"CÜBBE İLE SİYASET YAPILMAZ"

Millet tarafından seçileceği için, bürokratların ve yargı mensuplarının cumhurbaşkanı olma dönemlerinin kapandığına işaret eden İşler, "Boşuna heveslenmesinler. Cübbe ile siyaset yapılmaz, siyaset heveslisi olan cübbeliler derhal görevlerinden istifa edip, cübbelerini çıkartıp siyasete girmeliler.” görüşünü dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER