ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 16:46

DYP, 62 ilde ve 413 ilçede seçime katılacak

DYP, 62 ilde ve 413 ilçede seçime katılacak


DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kıvanç Özel, 30 Mart yerel seçimlerinde 62 il ve 413 ilçede seçime katılacaklarını söyledi.

Aydın’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Özel, Anavatan Partisi ve DYP birleşmesi sonrası kurulan Demokrat Parti’nin seçimlere katılamayacağını, bu partiden kendilerine katılımlar olduğunu belirtti. DYP ve ANAP birleşmesini doğru bulmadıklarını, bunun için DYP’yi yeniden kurduklarını belirten Özel, DYP’nin bayrağını yere indirmediklerini söyledi.

Aydınlı olduğunu ve DYP’den Aydın büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu kaydeden Özel, “DYP ve DP ayrı birer parti. DP’nin içerisinde bulunduğu sıkıntılara üzülüyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre DP yerel seçimlere giremeyecek. Partimize DP’den de katılımlar başladı. Aydın büyükşehir belediye başkanlığını kazanırsam, yerel basınla ilgili çalışmalarımız var. Altı ay içerisinde bunu gerçekleştireceğim. Ayrıca emekliye de belediyeden maaş vereceğiz. Dışarıdan gelen hizmet kaynaklarıyla bunu finanse edeceğiz. Herkese eşit emekli maaşı vereceğiz. Bizim emeklimiz maaşını alıyor evde ölümü bekliyor. Avrupa’da öyle değil. Biz isteyene para değil, yurt dışında seyahat etme seçeneği de sunacağız. Bu bütçe Aydın’da hazır var. Türkiye’de hiçbir belediyenin mali sıkıntısı olamaz, olmamalı. Belediyelerin iflas etmeyeceği yapıyı oluşturacağız.” dedi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Özel'in basın toplantısına Didim'den DYP belediye başkan adayı olan eşi Hale Tan Özel de katılarak projelerini ve çalışmalarını anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER