ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 00:40

Düşme tehlikesi geçirdi

Düşme tehlikesi geçirdi

MHP ve CHP Erzurum il teşkilatları tarafından bir düğün salonunda organize edilen iftar yemeğine katılan ’çatı adayı’ Ekmeleddin İhsanoğlu, partililerle beraber orucunu açtı.


MHP ve CHP Erzurum il teşkilatları tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, hiçbir partiye mensup olmadığını söyledi. İftar sonrası Cumhuriyet Caddesi üzerinde vatandaşları selamlayan İhsanoğlu, kaldırımda yürürken ayağının sendelemesi sonucu düşme tehlikesi geçirdi.

 İftar sonrası vatandaşlara seslenen İhsanoğlu, kendisinin hiçbir partiye mensup olmadığını ifade ederek, cumhurbaşkanlığı seçim yarışında seviyeli bir yarış istediğini söyledi. İhsanoğlu, ”Önümüzdeki seçimler milletvekili seçimleri değil, bu belediye başkanlığı seçimi değil, hani biz şu partiye mensubuz şu partinin adayına oy veririz diye bir şey yapmayın, yok öyle bir şey. Burada üç kişi var. Hepsinin adları belli oldu ve resmi gazetelerde isimler yayımlandı. 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar üç isim medeni bir şekilde yarışa girecek ve biz seviyeli bir yarış istiyoruz. Bu yarış içerisinde sizler içimizden birisini seçeceksiniz. Sizin partinizden olsun olmasın ben hiçbir partiye mensup değilim. Ben Türk milletine mensubum. O üç isimden birisini seçip onu cumhurbaşkanı yapacaksınız. Kendimi büyük Türkiye’nin adayı olarak görüyorum” dedi.

İhsanoğlu, iftar programındaki konuşmasından sonra Cumhuriyet Caddesi’ndeki vatandaşları selamlamak üzere şehir turu attı. Ekmeleddin İhsanoğlu, cadde üzerinde vatandaşları selamladığı ve kaldırımda yürüdüğü sırada ayağının sendelemesi sonucu düşme tehlikesi geçirdi. İhsanoğlu yanında bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, İhsanoğlu’nun koluna girerek düşmesini engelledi.

Şehir turuna devam eden İhsanoğlu, Erzurumlu vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. İhsanoğlu daha sonra özel uçağı ile Erzurum’dan ayrıldı.

(İHA)


KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER