ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:50

"Dünyanın neresinde kan akıyorsa ABD’nin parmağı vardır"

"Dünyanın neresinde kan akıyorsa ABDnin parmağı vardır"


Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, "Dünyanın neresinde kan akıyorsa ABD’nin parmağı vardır" dedi.
Partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen “Yeni Dünya Düzeni ve Erbakan” konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Karaman’a gelen Şevket Kazan, bir basın toplantısı düzenledi. Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Kazan, "Türkiye’nin gündeminde terörün bir an önce sona ermesi için bir barış projesi ortaya konulmuş. Şu anda bu barış projesi istikametinde çalışmalar yapılıyor. Barış ekipleri oluşturulmuş, bu ekipler belli bölgelerde çalışmalar yürütmektedir. Bir yandan bu çalışmalar yapılırken, bir yandan kavgası var. ’Bu çalışmalar neden yapılıyor, niçin yapılıyor?’ kavgası var. Biz Milli Görüş partisi olarak, Milli Selamet’ten bu yana daima ülkedeki insanlarımızın birliği, beraberliği, kardeşliği üzerinde siyasetimizi yürütmüşüzdür. 40 milyon idik, 40 milyon kardeşiz dedik. 50 milyon olduk, biz 50 milyon kardeşiz dedik. Bu gün 80 milyonuz, 80 milyon kardeşiz dedik. Bu toprakların insanları olarak hepimiz kardeşiz. Kardeşler arasında zaman zaman bir takım fitneler olmuş. Bunları birbirine düşürmek için bir takım çalışmalar yapılmıştır. Şu anda hükümetin çalışması konusunda eleştirdiğim tarafları var ama eleştirilmemesi gereken bir tarafı ise barış sürecidir" dedi.

KARAYILAN’IN AÇIKLAMALARI
Toplantıda bir basın mensubunun, "Karayılan’ın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Kazan, "Zamanla her şey netleşecektir. Daha müzakere edilmesi gereken taraflar var. 5 Mayıs’tan itibaren dönüşler başlayacak ama Karayılan’ın söylediği şeylerden bir tanesi biz döneriz ama silahları bırakmayız. Ama silah bırakma konusunda da daha beklememiz lazım diyor. Yani, ’Daha silah bırakmayız’ diyor. O silah bırakmazsa biz de silah bırakmayız" şeklinde konuştu.

"ABD’Yİ YÖNETEN YAHUDİ LOBİSİDİR"
"Şu anda yapılmakta olan barış süreci her ne kadar birtakım çevreler tarafından önlenmek isteniyorsa da bu kanın sona ermesi, bu kavganın sona ermesini gerekir" diyen Kazan, "Düşmanımızın oyununa gelmememiz lazımdır. Hem Türkiye’nin hem de İslam dünyasının bir numaralı düşmanı Siyonizm’in temsilcisi olan ABD’dir çünkü ABD Yahudiler tarafından kurulmuştur. ABD’yi yöneten Yahudi iradesidir. ABD’yi yönlendirense İsrail’dir. Onların hedefleri ise vadedilmiş topraklardır. ABD dünyaya demokrasi getirecekmiş. Dünyanın neresinde kan akıyorsa ABD’nin parmağı vardır. ABD’nin bulunduğu yerlere baktığımızda Afganistan’da, Pakistan, Irak ve Libya’da kan akmaktadır. Şu anda dünyanın bir numaralı silah üreticisi ABD’dir. Ürettiği silahın ise yüzde 75’ini Arap ülkelerine satmaktadır. Ve bu silahlar Orta Doğu’ya buradan yayılmaktadır. ABD kana bulamaktadır" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER