SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2014 Cuma 18:36

’’Dünya Kupası için yatırım bekliyoruz’’

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/dunya-kupasi-icin-yatirim-1493975-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/dunya-kupasi-icin-yatirim-1493975-622x360.jpg
Dünya Kupası için yatırım bekliyoruz

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Türk yatırımcıları dünya kupası için Katar’da yatırım yapmaya beklediklerini belirterek, “Türkiye ile ayrıcalıklı ve stratejik bir dostluğa sahibiz” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ve bir dizi temaslarda bulunan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye ile Katar’ın ilişkilerinin kardeşlik boyutundan öteye gittiğini belirten Al Sani, basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye’de yatırımlara devam edeceklerini ve Türk yatırımcıları da özellikle dünya kupası için Katar’da yatırım yapmaya beklediklerini belirtti. Türkiye ile ayrıcalıklı ve stratejik bir dostluğa sahip olduklarını belirten Al Sani, Türkiye ile yapacakları askeri işbirliğinin de kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin deneyimli ordusunun Katar ordusunun gelişmesine katkıda bulunacağını sözlerine ekleyen Al Sani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde Suriye, Irak, Yemen ve Filistin’deki sorunları ele aldıklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde, Filistin halkının kendi haklarına ve özgürlüğüne kavuşmasının zorunlu olduğundan bahsettiklerini ifade eden Al Sani, “Suriye’de yaşanan trajediyi ele aldık, ilk başkan beri Suriye’de ciddi sorunların çıkacağını söyledik, çok tehlikeli organizasyonların çıkacağından bahsettik. Biz her daim çözümden yanayız ama önümüzde bir çözüm görünmüyor. Suriye’de halkın yanında yer alan tüm tarafların bu sorumluluklarını ciddi şekilde almaları gerekiyor” diye konuştu.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

2 F-35 yolda

SONRAKİ HABER

Böyle bir şey ilk kez oldu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.