ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 18:53

DSP'nin aday tanıtım toplantısı


DSP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Sevik, yerel seçimlere ilişkin, "Hepimizin birer oyu var. O zaman bu oy gücümüzü, şikayetçi olan insanlar olarak iyi değerlendirmek durumundayız" dedi.

Sevik, partisinin Gaziantep İl Başkanlığındaki aday tanıtım toplantısında, Türkiye'de özgürlüklerin giderek kısıtlanmaya başladığını öne sürdü.

Demokrasilerde, ülkeyi idare edecek insanların oyla iş başına gelip, oyla iş başından uzaklaştırılması gerektiğini vurgulayan Sevik, şöyle konuştu:

"Bunun için bu ülkede her şey oluşmuş vaziyettedir. Nedir bu? Bir kere bu ülkede serveti ne olursa olsun, ister Koç, ister Sabancı, ister makam bakımından Çankaya'da oturan Abdullah Gül, ister Recep Tayyip Erdoğan, isterse köşe başında avuç açıp bir ekmek parası isteyen dilenci arkadaşım olsun. Hepimizin birer oyu var. O zaman bu oy gücümüzü, şikayetçi olan insanlar olarak iyi değerlendirmek durumundayız. Çünkü ülkede demokrasi ortadan kalktığı zaman bu oy hiçbir şey ifade etmez."

Belediye başkan adaylarının büyük çoğunluğunun esnaf, sanatkar ve çalışanlardan oluştuğunu dile getiren Sevik, mecliste temsil edilen partilerin seçim harcamalarına dikkati çekerek, 30 Mart'taki seçimi, "eşitsizlikler seçimi" olarak nitelendirdi.

Türkiye'deki sorunların kulak ardı edildiğini ileri süren Sevik, "Çünkü Türkiye'de gündemi insanlarımız, muhalefet partileri belirlemiyor. Türkiye'de gündemi, iktidar partisi, Recep Tayyip Erdoğan belirliyor. Mecliste temsil edilen partiler de onun arkasından koşuşturmaya çalışıyor. Çünkü Türkiye'nin gündemini yakalama konusunda yetersizdirler, aciz kalıyorlar" diye konuştu.

Sevik'in konuşmasının ardından DSP İl Başkanı Ercan Şahan, belediye başkan adaylarını tanıttı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER