ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 19:55

DSP'li Gül: Kadın cinayetlerine 'dur' demeliyiz

DSPli Gül: Kadın cinayetlerine dur demeliyiz

Aydanur Gül, ülkede 17 ayda 600 kadının şiddete bağlı hayatını kaybetmesinin ülke kadınları adına endişe verici olduğunu söyledi.


Demokratik Sol Parti(DSP) Parti Meclisi üyesi Aydanur Gül, ülkede 17 ayda 600 kadının şiddete bağlı hayatını kaybetmesinin ülke kadınları adına endişe verici olduğunu söyledi. Ülkede kadın cinayetlerine bir dur deme vaktinin geldiğini belirten Gül, 2014 yılının ilk 5 ayında 135 kadının 56'nın eşi tarafından ve 22'sininde çocukları önünde öldürülmesinin ürperti verici olduğunu kaydetti.

Manavgat'ta kadın cinayetlerine karşı dur deme ile ilgili açıklama yapan Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kadın cinayetlerine geçmede başarısız olduğunu savundu. Kadın cinayetlerinin önüne geçilmesinde ailenin korunmasına özen gösterilmesi gerektiğini belirten Gül, kadına yönelik şiddette de cezaların caydırıcı olması gerektiğini kaydetti.

Şiddet mağduru kadınların ilgili birimlere kendinin korunmasına karşı başvuruda bulunmasına karşı korunamamasının da ibretlik bir durum olduğunu vurgulayan Gül, "Her gün yazılı ve görsel medyada kadın cinayetleri haberleri ürkütücü boyuta vardı. Ülkemizde maalesef 17 ayda 600 kadın hayatını şiddete bağlı kaybetti. Ürkütücü bir durum. Gelecek adına kaygı verici. Kadın cinayetlerinin son bulması için toplum olarak hep bir ağızdan dur demeliyiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER