ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:18

"DSP olarak Türkiye'yi asla böldürmeyeceğiz"


DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Türkiye'nin bölünmez vatan anlayışını 'bölünmeyecek, bölünemez' tavrıyla duyurmaya çalışacağız" dedi.
     Türker, partisinin Burdur İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye'de hiç kimsenin beklemediği gelişmeler yaşandığını söyledi.
     Demokratik solcular olarak iki şeye önem verdiklerini belirten Türker, "DSP olarak Türkiye'yi asla böldürmeyeceğiz. Türkiye'nin bölünmez vatan anlayışını 'bölünmeyecek, bölünemez' tavrıyla duyurmaya çalışacağız. Bu konudaki tavrımızı her yerde sergileyeceğiz. İnanıyorum ki Türkiye'de bu konuda görüş bildiren çok insan var" diye konuştu.
     Türker, "T.C." tartışmaları yaşandığını, bu ifadeyi hiç kimsenin kaldıramayacağını, kaldırtmayacaklarını ifade etti.
     MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için araştırma komisyonu kurulması tartışmalarına da değinen Türker, şunları söyledi:
     "Bu dönemin başbakanı Bülent Ecevit'tir. Biz DSP olarak diyoruz ki kendisine (Başbakan'a)... Allah sana doğruyu söyletti. Gel bu araştırma komisyonunu derhal kur. Ben DSP'nin Genel Başkanı olarak sürekli gelip o komisyonda oturacağım. Böylece hep birlikte Ecevit'in hem dürüstlüğünü hem yurtseverliğini birlikte görme imkanına sahip olacağız."
     Türker, DSP olarak güncel konulara bakarken eğitim, adalet ve insanların ekonomik hayatlarıyla ilgili çalışmaları da sürdürdüklerini, bu konuları gündemin içinde kaybolmadan gözler önüne getirdiklerini belirtti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER