ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Aralık 2013 Cumartesi 23:19

DSP Genel Başkanı Türker İzmir'de


DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Türkiye'de herkes yoksulluk içinde refah yaşıyor" dedi.
Türker, İzmir temasları kapsamında teşkilat mensuplarının katılımıyla bir restoranda düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, parti meclislerinde 1991 doğumluların da bulunduğunu söyledi.
Genel başkan yardımcılarından birinin yaşının 30'un altında olduğunu ifade eden Türker, "Biz herkesle birlikte çalışan, herkesle birlikte yürüyen ve herkese aslında yer veren bir yapıdayız. Yeter ki demokratik sol kültürden şaşmayalım" diye konuştu.
Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini savunan Türker, şunları kaydetti:
"Türkiye'de herkes yoksulluk içinde refah yaşıyor. İnsanların son 11 yıldır gelirleri artmıyor, emeklilerin, esnafın geliri artmıyor, buna karşılık herkes borçlanarak yaşıyor. Türkiye ekonomisini Ali Babacan'a ben teslim ettim. Teslim ettiğim gün bütün vatandaşlarımızın kredilerinin toplamı 6,5 katrilyondu. Bugün vatandaşlarımızın toplam borcu 200 katrilyon. Aradaki farkı görün. İnsanlar yaşayabilmek için kazandıkları parayla değil, 200 katrilyon borçla yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu yaşadığımız refahın tamamı kredi kartları ve borçla olmaktadır. Görevi teslim ettiğim gün ekmeğin kilosu 1 liraydı bugün 4 lira. Teslim ettiğim gün benzinin litre fiyatı 1 lira 67 kuruştu. Bugün 5 lira. Aradaki farkı görün."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER