ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 19:12

"DSP adayının lehine feragat etsinler"


DSP Genel Başkanı Masum Türker, "DSP adaylarını çıkarttı diye kaybedeceklerini düşünüyorlarsa CHP'lilere tavsiyem, adaylıklarını geri çeksinler, DSP adayının lehine feragat etsinler" dedi.
Mesudiye Mahallesi'nde partisinin seçim bürosunu açan Türker, konuşmasında, yerel seçimlere güçlü şekilde hazırlandıklarını belirtti.
Türker, CHP'nin, kendilerini oyları bölmekle suçladığını öne sürerek, şunları söyledi:
"12 yıllık aradan sonra halkın talebiyle adaylar, DSP'den başvuru yapıp seçime katılmak istedi. Eger DSP adaylarını çıkarttı diye kaybedeceklerini düşünüyorlarsa CHP'lilere tavsiyem, adaylıklarını geri çeksinler, DSP adayının lehine feragat etsinler. Biz bu işi 2007'de yaptık, 2009'da Ankara'da yaptık, şimdi sıra onlarda. Eğer onlar böyle bir şey düşünmüyorlarsa yine canları sağ olsun. Biz yolumuza devam edeceğiz ve ülkemizde önemli sayıda belediye başkanlığını kazanacağız, iyi oy da alacağız."
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in dün katıldığı bir televizyon programında DSP'lilere hakaret ettiğini öne süren Türker, "Bu sözleri kendisine iade ediyorum ve teessüf ediyorum. Bir siyasi parti, kendisiyle yarışan rakiplerine 'hain' diyemez. Korkuyor ki 'hain' deyip, milletin gözünde kötü göstermeye çalışıyor. O ise (İstanbul'da 100 milyar rant var. Bunu kimseye bırakmayız) diyen bir adamdır. Onların gözünü para bürümüş" diye konuştu.
Türker, CHP'nin, DSP'den 58 belediye başkanı aldığını ifade ederek, şöyle devam etti:
"(Partisini satan, her şeyi satar) diyen Kemal Kılıçdaroğlu. DSP'den transfer ettiği Büyükerşan için ne diyor? Ordu Belediye Başkanı için ne diyor? Daha 1 ay evvel transfer ettiği Kapaklı Belediye Başkanı için ne diyor? Onlar yapınca herkes iyi görüyor, onların dışındakiler hain oluyor. Şu anda aday gösterdikleri belediye başkanlarının çoğunluğu, DSP kadrolarıdır. Kendileri adam yetiştirememişlerdir, bizden aldıkları adamları gösteriyorlar. Her yörede, her şehirde var. Ama aynı arkadaşlarımız geri döndükleri zaman onları suçluyorlar. Bu nedenle CHP'nin ve ona yaltakçılık yapan, yandaşlık yapan kimi yazar ve çizerlerin, demokratik yapılarından şüphe etmeye başladık. Onları demokrat olmaya davet ediyoruz."
Yolsuzluk ve rüşvet iddialarına da değinen Türker, "Yolsuzluk yapanların yedikleri paralar, Türkiye'deki yoksulluğun nedenidir. Eğer bir ülkede yolsuzluk varsa ve para yenmişse o para halkın parasıdır, sizin paranızdır. O zaman o yolsuzluk nedeniyle memur ve işçilere az maaş verilir, emeklilerin maaşı artırılmaz, piyasaya da para çıkmaz, esnaf da siftah etmez" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER