ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:19

DP'li Demirdağ: Türkiye'nin dış politikası iflas etti

DPli Demirdağ: Türkiyenin dış politikası iflas etti


Demokrat Parti (DP) Samsun İl Başkanı Erdem Demirdağ, Türkiye'nin iktidar partisi ile sürdürülen dış politikasının iflas ettiğini öne sürdü. Demirdağ, "Türkiye, tarihinde çatışma yaşayan kardeş ülkelerde etnik ve mezhepsel ayrımcılık yolu izleyerek taraf olma durumuna düşmemiştir. Şu anda bunu yaşıyoruz. Bu durum Türk siyaseti ile bağdaşmamaktır." dedi.

        Erdem Demirdağ, parti binasında Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Açıklamasında Mısır olaylarına değinen Demirbağ, "Sahte baharlarla kandırılan Müslümanların birbirlerini katletmeleri bizleri derinden yaralanmakta ve yaşananları büyük bir üzüntü ile izlemekteyiz." dedi.

        Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) büyük vaatlerle açıklandığını hatırlatan DP İl Başkanı Erdem Demirdağ, "BOP’un İslam düşmanı ülkelerin Müslüman ülkeleri küçültmek ve istikrarsızlaştırarak kaynaklarını sömürmek amacıyla planlandığını ifade etmiş ve uyarılarda bulunmuştuk. Mısır'da yapılanlar bir katliamdır. Ancak Türkiye'nin iflas etmiş dış politikasını gözden geçirmesi gerekiyor. Türkiye tarihinde çatışma yaşayan kardeş ülkelerde etnik ve mezhepsel ayrımcılık yoluyla taraf olma durumuna düşmemiştir. Şu anda bunu yaşıyoruz. Bu durum geleneksel Türk siyaseti ile bağdaşmamaktır. Bu yanlıştan dönülmelidir." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER