ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:27

DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisar'da


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Demokrasiyle beraber bu ülkenin adım atması noktasında çok partili siyasi hayata geçirdiğimiz gibi bugün Türkiye'nin kendine yeniden yol tarifi yaparak, sahip olduğu imkanları, sahip olduğu potansiyeli, sahip olduğu kudret kapasitesine uygun siyasetle ete kemiğe büründüğümüz zaman emin olun ki dünden de bugünden de daha kuvvetli bir ülke haline geleceğiz" dedi.
Uysal, partisinin Sandıklı İlçe Başkanlığı tarafından ilçe meydanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Sandıklı'da vatandaşlarla biraya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Yarınların aydınlık olması içi çalıştıklarını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:
"Bizlere destek verirseniz büyüklerimizin önce yaptığı gibi Sandıklı'mızı Afyonkarahisar'ın nadide bir ilçesi haline getireceğiz. Bütün insanlarımızın haklarını eşit şekilde koruyacağımızdan emin olun diyorum. Hatadan hakikat aranmaz. Hatadan hakikate gidilmez. İşte o nedenle milletimiz dün olduğu gibi bunlara gerekli cezayı verecek. Yine demokrasiyle beraber bu ülkenin adım atması noktasında çok partili siyasi hayata geçirdiğimiz gibi bugün Türkiye'nin kendine yeniden yol tarifi yaparak, sahip olduğu imkanları, sahip olduğu potansiyeli, sahip olduğu kudret kapasitesine uygun siyasetle ete kemiğe büründüğümüz zaman emin olun ki dünden de bugünden de daha kuvvetli bir ülke haline geleceğiz."
"İşlerine geldi mi Menderes'ten bahsedenlerin, işlerine geldi mi Özal'dan bahsedenlerin. sözde demokratların Menderes'in adını ağzına almaya hakkı var mıdır?" diyen Uysal, yarınları daha güzele daha iyiye götürmek adına mücadele verdiklerini kaydetti.
Uysal, 30 Mart yerel seçimlerde vatandaşlardan destek isteyerek, şöyle konuştu:
"10 yıldır yetki verdiniz milletvekilleri, bakanlar çıkardınız ama Allah için sorun buralara neler yapmış? Yetki verdiğiniz insanların ne yaptığına bakın. Gönüllerinizdeki ızdırapların bize kılavuz olduğunu bilesiniz. O ızdırapların biz de yarattığı inançla bu davanın sahibi olarak yarınlarımız aydınlık olacaktır. Kara günün kararıp kalmayacak. Dün yapan büyüklerimiz gibi Sandıklı'yı hak ettiği yere getireceğiz ve Afyon'un nadide bir ilçesi yapacağız. Afyon'un en sade vatandaşının, köylüsünün, kentlisinin hukukunu koruyacağız."
Konuşmaların ardından Uysal, partisinin Sandıklı Belediye Başkan adayı Osman Aksu'yu tanıttı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER