ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:28

Diyarbakır’ın başarılı bürokratlara ihtiyacı var

Diyarbakırın başarılı bürokratlara ihtiyacı var


AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Diyarbakır’ın başarılı bürokratları ihtiyacı olduğunu söyledi.

Beyaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu’nu ziyaret etti. Beyaz, hizmetin her alanına hitap eden sağlığın önem arz ettiğini belirterek çalışmalarından dolayı Kurtoğlu’na başarılar diledi. Diyarbakır’ın deneyimli, disiplinli ve başarılı bürokratlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Beyaz, "Genel sekreterimiz çok değerli bir şahsiyettir. Gerek Van’da gerekse Konya’da olsun çok güzel hizmetler yapmış ve Diyarbakırımız’a da çok güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz ve her zaman desteğimizle yanındayız." dedi.

İktidar olarak sağlıkta devrim yaptıklarını ve hastaların kendileri için çok önem taşıdığını anlatan Beyaz, "İnsan için sağlık her şeyden önce gelir. Çünkü yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek, çalışabilmek için sağlıklı olmak gerekir. Sağlığı yerinde olan insanlar kendisine, ailesine, çevresine ve topluma yararlı olabilirler." diye konuştu.

İktidarları döneminde sağlık güvencesi olmayan vatandaşın kalmadığını belirten Beyaz şunları söyledi: "18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hizmeti verilmeye başlandı. 18–29 yaş arası gençler ve engellilere istihdam kolaylığı için ilk beş yıl sigorta primlerinin devlet tarafından ödenmesi kolaylığı getirildi. 5 yıl çalışıp vefat eden memurun ailesine ve önceden bu durumda olan 20 bin aileye de maaş bağlanmaya başlandı. Ölen sigortalıların, geliri olmayan 65 yaşından büyük anne-babalarına maaş bağlandı. Hiç geliri olmayan veya asgari ücretin 1/3'ünden az geliri olan vatandaşlarımızın sağlık primini devletin ödemesi sağlandı. Yüzde 70'den fazla engelli ve 65 yaş aylığı olan 85 yaş üstündeki vatandaşların maaşları evlerinde ödenmeye başlandı ve önceki borçları silindi. Genel Sağlık Sigortası ile tüm vatandaşlarımız ve sığınmacılar da sağlık kapsamına alındı."

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kurtoğlu ise ziyaretten duyduğunu memnuniyeti diye getirerek, "Vekilimizin ziyareti hem bize hem de hastalarımıza moral kaynağı oldu. Her zaman söylediğimiz gibi, bu hastanenin sahibi halkımız ve hastalarımızdır. Hizmet anlayışımızı bu temel üzerine oturtarak inşa ediyoruz. Elbetteki halkımız için daha iyi hizmeti gerçekleştirmemiz gerekiyor. Elimizden gelem tüm imkanları hastalarımız için seferber ediyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER