ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:35

Dışişleri: Türkiye, Irak halkının yanında olmaya devam edecek


Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin, terörle mücadelelerinde de dost ve kardeş Irak halkının yanında olmaya devam edeceğini bildirdi.

Dışişleri'nden yapılan açıklamada, bugün Bağdat başta olmak üzere Irak’ın bazı şehirlerinde gerçekleştirilen bombalı saldırılarda ilk belirlemelere göre 57 kişinin öldüğü ve 200’ü aşkın kişinin de yaralandığının büyük bir üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, “Saldırılarda hayatlarını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Irak halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” denildi.

Komşu Irak’ta meydana gelen şiddet olaylarının son dönemde, özellikle de mübarek Ramazan ayında daha da artış göstermesinden büyük üzüntü ve endişe duyulduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: ”Irak’ta mezhep veya etnik temelde çatışma çıkarmaya yönelik bu menfur saldırıların önlenmesi, ülkeye huzur ve güvenliğin hâkim kılınması için başta Irak Hükümeti olmak üzere, tüm Iraklı önderlere bu amaca dönük gayretlerini artırmaları çağrısında bulunuyoruz. Ülkemiz, terörle mücadelelerinde de dost ve kardeş Irak halkının yanında olmaya devam edecektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER