ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2014 Pazartesi 19:32

Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanladı

Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanladı

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti tarafından alıkonulan Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu personeli hakkındaki iddiaları yalanladı.


 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, yaptığı açıklamada, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından alıkonulan Musul Başkonsolosu ve Başkonsolosluk personelinin sağlık durumları hakkında basında bir takım iddialara yer verildiğini belirterek, "Bu iddialar asılsızdır" dedi.

Bilgiç, şöyle devam etti:

"Musul Başkonsolosluğu personelimizin aileleri ve yakınları üzerinde çok ciddi olumsuz etkiler doğurabilecek bu tür haberler yapılmadan önce, bilginin doğruluğu ve kaynağın güvenilirliği hususunda emin olunması gerekmektedir.

Musul Başkonsolosluğu personelimizin rehin alındığı ilk günden itibaren devletimiz, ilgili tüm kurumları aracılığıyla son derece hassas bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalar yürütülürken, personelimizin can güvenliğinin muhafazası ve kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi önceliklerimizi teşkil etmektedir."

IŞİD militanlarınca 11 Haziran 2014'te Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na yapılan baskında Başkonsolos dahil 49 Türk vatandaşı alıkonulmuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER