SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 11:42

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'ya gidecek.

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/cavusoglu-1474673-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/cavusoglu-1474673-622x360.jpg
Dışişleri Bakanı Fransaya gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere yarın Fransa'ya gidecek.


Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Çavuşoğlu'nun, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın 27-28 Ocak'taki Türkiye ziyareti sırasında imzalanan ve ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi hususunda sağlam ve kurumsal zemin teşkil eden "Türkiye ile Fransa Arasında İşbirliği İçin Stratejik Çerçeve Oluşturulmasına Dair Ortak Bildiri" uyarınca 10 Ekim'de Fransa’ya resmi ziyarette bulunacağı belirtildi. 

Çavuşoğlu'nun Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile görüşmesinde, Türkiye-Fransa ikili ilişkilerinin yanı sıra terörle mücadelede işbirliği, Avrupa Birliği ve başta Suriye ve Irak’taki gelişmeler olmak üzere bölgesel ve uluslararası konuların ele alınması bekleniyor. 

Çavuşoğlu'nun Paris temasları çerçevesinde Türk ve Fransız iş çevrelerinin önde gelen temsilcileriyle bir araya gelmesi de öngörülüyor. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Türkiye, uluslararası güvenlik ve istikrara güçlü desteğini sürdürecek

SONRAKİ HABER

Güvenlik Zirvesi sonrası ilk açıklama

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.