ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 20:27

Destici'den operasyon yorumu

Desticiden operasyon yorumu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul merkezli operasyonla ilgili, "Burada yapılması gereken şeffaflıktır. Doğru ve gerçek neyse er ya da geç ortaya çıkacaktır" dedi.


Destici, partisinin Günyüzü İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Ankara'nın Gölbaşı ilçesi yakınlarında, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Başçavuş Hüseyin Uluçeşme ve diğer şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Türkiye'de gündemin sürekli değiştiğini ifade eden Destici, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin tam demokratik bir cumhuriyet olduğundan kimse bahsedemez. Hiçbir demokratik ülkede Türkiye'de yaşananlar yaşanmaz. Hiçbir demokratik ve ileri ülkede hukuk kuralları kişilere, zamana ve zemine göre değiştirilmez. Hiçbir demokratik ülkede başlamış olan soruşturmaya müdahale edilmez. Dün başlayan soruşturmaya hemen ertesi gün hem yeni savcılar atanarak hem bu soruşturmayı gerçekleştiren emniyet müdürlerine el çektirerek resmen fiili müdahalede bulunulmuştur. Bundan sonra bu soruşturmanın, seyri, akıbeti, sonucu asla milleti tatmin etmeyecektir. Devleti yönetenlerin bu soruşturmaya müdahale etmemesi lazım. Şu anda yapılanlar, suçluluk psikolojisiyle yapılmaktadır. Milletimiz de bunu böyle algılıyor. Burada yapılması gereken şeffaflıktır. Doğru ve gerçek neyse er ya da geç ortaya çıkacaktır. Devlet malı yetim malı gibidir. Devletin malına el uzatan yetim malına el uzatmıştır."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER