ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 15:55

Destici: Katliamı, Müslümanlar yapsaydı dünya ayağa kalkardı


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mısır’daki katliamı Müslümanlar yapsaydı dünya ayağa kalkardı." dedi.

    İçkale Otel’de partisinin üst yöneticileriyle bir araya gelen Destici, konuşmasının bir bölümünde Mısır’da darbecilerin meydanda toplanan kalabalığa yönelik katliamını değerlendirdi.

    Destici, BM, insani kuruluşlar, uluslar arası örgütlerin ne iş yaptığını sorarak, “Müslümanlar işin içine girdiği zaman, İslam coğrafyası herhangi bir zulüm ile karşı karşıya kaldığı zaman bular neden hiç ortalıkta gözükmüyorlar? Acaba Bosna da Srebrenitsa da, Hollanda da Birleşmiş Milletler gözetimindeki 8 bin tane Boşnak Müslüman, Boşnak Müslüman değil de acaba Hıristiyan, Sırp olsaydı da bu katliama, soykırıma ve kıyıma müsaade edecekler miydi? Göz yumacaklar mıydı? Bunu da görmezden gelecekler miydi? Bunun cevabı net olarak verilmesi lazım. Bugün Mısır'da yaşananları acaba destekledikleri, piyon ve maşa olarak kullandıkları darbeciler değil de Mursi hükümeti bu olayları yapmış olsaydı, sivil vatandaşların üzerine ateş açmış olsaydı acaba batı aynı duyarsızlığı, aynı gözü kapalılığı yine gösterebilecekler miydi? Biz bunların cevaplarını net olarak biliyoruz. Eğer bunlar olsaydı dünya Mısır'ın başına çökmüştü, kıyamet kopmuştu." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER