ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 17:06

Destici: Bu süreç hükümete karşı büyük bir komplodur


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerin derhal kesilmesi gerektiğini iddia ederek, "Bu süreç, büyük Türk milletine bir tuzak, hükümete karşı büyük bir komplodur." dedi.

    Mustafa Destici, yaptığı yazılı açıklamada, basına sızan BDP’lilerin terörist başı Abdullah Öcalan'la yaptıkları görüşmeyi açıkça devlete, millete meydan okuma ve tehdit olarak değerlendirdi. Daha ilk görüşmede terörist başının maskesinin düştüğünü ve gerçek yüzünün ortaya çıktığını dile getiren Destici, “Büyük Türk milleti hiçbir dönemde bırakın bebek katilini hiç bir gücün tehdidine boyun eğmemiştir. 30 yıldır terörle adam gibi mücadele etmeyip masaya oturmaya mecbur kaldığını hissedenler nasıl bir çıkmaz yolda olduklarını, kendileriyle birlikte bu büyük milleti nasıl bir felakete ve bataklığa sürüklediklerini artık görmek zorundadırlar.” şeklinde konuştu.

    Ortada bir Kürt-Türk savaşı olmadığını ve dolayısıyla ortada 2 tarafın da bulunmadığını vurgulayan Destici şu ifadeleri kullandı: “Ortada büyük Türk milletini parçalamaya çalışan taşeron, azmış PKK ve onun siyasi uzantıları vardır. Bu büyük milletin geleceğini; 30 yıldır memlekete kan kusturan, PKK'yla onun elebaşıyla ve siyasi uzantılarıyla belirleyemezsiniz. Buna müsaade etmeyiz.”

    Hükümeti bölücülerle el ele tutuşmakla suçlayan Destici, ”Terörist başı ile yapılan görüşmeler derhal kesilmeli, terörle top yekûn mücadele edilerek PKK yok edilmelidir. Kürt kardeşlerimizin problemlerini de taleplerini de bebek katili ile değil, bölücüleri muhatap alarak değil kendileriyle oturup konuşup hem bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki engeller kaldırılmalı, hem de toplumsal talepler devletin varlığına milletin birliğine zarar vermeyecek şekilde çözüme kavuşturulmalıdır." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER