ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:40

Deniz çöplerine bin 500 kişilik ekip


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 28 kıyı kentindeki bin 465 kişinin, 6 ay süreyle deniz çöpleri temizliğinde kullanılmak üzere istihdam edileceğini kaydetti.
     MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin yazılı soru önergesini yanıtlayan Bayraktar, deniz çöplerinin temizliğinde görevlendirilmek üzere, kıyı illerinde yer alan il müdürlüklerince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan personel talebinde bulunulduğunu ifade etti.
     Bakanlık tarafından temin edilecek personelin il müdürlüklerince belediye başkanlıklarında görevlendirileceğini belirten Bayraktar, 28 kıyı kentinde ikamet eden bin 465 vatandaşın 6 ay süreyle deniz çöpleri temizliğinde kullanılmak üzere istihdam edileceğini kaydetti. Bayraktar, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2013 yılı yatırım programına dahil edilen "Deniz Katı Atıkları Stratejik Eylem Planının Hazırlanması ve Pilot Uygulama Yapılması" projesinin bu yıl içerisinde sonuçlandırılmasının hedeflendiğini belirtti.
     Bayraktar, deniz çöpleri ile mücadelede önemli unsurlardan birisinin de halkın bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar olduğunu ifade ederek, STK'ların deniz çöpleri ile mücadele kapsamında halkta farkındalık oluşturabilmek amacıyla çeşitli uluslararası organizasyonlarla birlikte deniz ve kıyı temizliği kampanyaları düzenlediğini kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER