ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 09:42

Deniz Baykal, köşk adaylığı konusunda ne dedi?

Deniz Baykal, köşk adaylığı konusunda ne dedi?

CHP eski Genel Başkanı Baykal, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.


CHP Cumhurbaşkanı adayını milletvekillerine sordu. Partide her vekil üç adayı seçti ve tüm adaylar Kılıçdaroğlu'nun önüne geldi. Partide bu gelişmeler yaşanırken Amerika'da bulunana CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili bir soruyu “Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda üzerimde çok baskı var. O konuları şimdi hiç konuşmak istemiyorum. Daha sonra detaylı konuşuruz” şeklinde yanıtladı.

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın torunu Mehmet Erkılıç, Columbia Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Hürriyet'in haberine göre torunu Mehmet’in New York’taki mezuniyet törenine eşi Olcay Baykal ve kızı Prof. Dr. Aslı Baykal ile birlikte katılan Deniz Baykal, torunu Mehmet’in Ağustos ayında Microsoft’ta işe başlayacağını söylerken, CHP’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçimi ile ilgili yorum yapmaktan çekinerek; “Türkiye gündemine geçmeyelim, üzerimde çok baskı var” dedi.

Columbia Üniversitesi kampüsünde yapılan mezuniyet töreni sonrasında torunu Mehmet ile okuduğu Mühendislik Fakültesi önünde Hürriyet’e poz veren Baykal şöyle konuştu:

“Bizim için çok değerli anlamlı bir gün, Mehmet bizim evde eşimin 3 aylıktan itibaren yetiştirdiği bir torun. Bizi çok mutlu etti. Kendi olanakları ve başarısıyla buralara kadar geldi. Bundan sonrası için de başarılı bir iş hayatının olacağı işaretlerini verdi. Ağustos ayında Microsoft da işe başlayacak”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adaylığını belirlemek üzere kendi içinde yaptığı oylamadan çıkan sonuçlar üzerine düşüncelerini sorduğumuz Baykal, “Türkiye gündemine geçmeyelim, onları başka zaman konuşuruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda üzerimde çok baskı var. O konuları şimdi hiç konuşmak istemiyorum. Daha sonra detaylı konuşuruz” demekle yetindi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER