ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 11:29

Demir: "Siyasi istikrar eşittir ekonomik istikrar"


AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Türkiye'de siyasi istikrarın sağlanması, ekonomik istikrarı da beraberinde getirdi." dedi. Samsun'da esnaflarla bir araya gelen Demir, siyasi istikrarın önemine dikkati çekti.

İlkadım İlçesi'nde Muammer Comart'ın sahibi olduğu ECA Döner'de esnaflarla bir araya gelen Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, ekonomi alanındaki gelişmelere değindi. Türkiye'de siyasi istikrarın AK Parti döneminde sağlandığını ifade eden Demir, "Siyasi istikrar ekonomik istikrarı da beraberinde getirdi. Hayal bile edilemeyecek uygulamaları hayata geçirdik. IMF'den borç alan ülkemiz, başarılı politikamızla artık IMF'ye borç verir hale geldi. Bunlar 10 yıl öncesine kadar yaşanan durumlardı. Hamd olsun hepsi geride kaldı. Ekonomide çıta hep yükseliyor." dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI OKUTACAĞIZ"

Eğitim alanındaki gelişmelere de değinen Milletvekili Demir, "Bizim dönemimizdeki eğitim sistemi tarihe karıştı. Artık okullarda akıllı tahtalarla, tabletlerle dersler veriliyor. 4+4+4 eğitim modeliyle kesintili 12 yıllık eğitimi uygulamaya koyduk. Artık 4 yıl öğrencisini ilkokulda okutan bir veli, ikinci 4 yılda imam hatip ortaokuluna verebilecek. Bu konuda hızla çalışmalarımız devam ediyor. İlçelerimize yeni okullar kazandırırken, imkanı olmayanlarda ise mevcut okulları restore ediyoruz. Her türlü imkanımız var, çocuklarımızı okutacağız." diye konuştu.

"MİLLETTEN ALDIĞIMIZ MİLLETE"

Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yatırımların AK Parti iktidarıyla yapılmaya başladığını söyleyen Demir, şöyle devam etti: "16 bin kilometre bölünmüş yol yapıldı, tüneller, barajlar, göletler yapıldı. Sağlık sitemi değişti. İsteyen istediği yerde muayene olabiliyor, istediği yerden ilacını alabiliyor. Üniversitesi olmayan şehir kalmadı. Artık gençlerimiz, çocuklarımız kitap peşinde dolaşmıyor. Kitapları basılıp, okullar açılınca önlerine konuluyor. Bunlar halka hizmet sevdasıdır. Milletten aldığını millete sunan tek parti AK Parti'dir."

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu programın sonunda Milletvekili Demir, esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER