ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 23:57

Davutoğlu Türkiye AB heyetini kabul etti

Davutoğlu Türkiye AB heyetini kabul etti

Davutoğlu, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'nin Türkiye Heyetini kabul etti.


 

Başbakanlık Merkez Bina'da basına kapalı gerçekleştirilen kabul, yaklaşık 2 saat sürdü.

Heyette, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Başkanı Yağız Eyüboğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Türkiye-AB KİK Sekreteri Mustafa Bayburtlu yer aldı.

Kabulden sonra basın mensuplarına açıklama yapan Palandöken, Davutoğlu'na "nezaket" ziyareti yaptıklarını ve yeni görevinin "hayırlı olması" dileğinde bulunduklarını söyledi.

Ziyarette Türkiye'nin AB üyeliği sürecinin görüşüldüğünü aktaran Palandöken, şunları kaydetti:

"Başbakan Davutoğlu'nun AB süreci ile ilgili kararlı olduğunu, bunun ülkemiz için kazanım olduğunu konuştuk. Yine AB ile ilgili önümüzdeki dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi sunduk. Türkiye'nin önemli meseleleriyle ilgili problemlerimizi anlattık, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Çok olumlu ve uzunca süren bir görüşme oldu."

Palandöken, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi olarak Başbakan Davutoğlu ile bundan sonra da sık sık bir araya geleceklerini ve başta AB süreci olmak üzere diğer meseleleri görüşeceklerini bildirdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER