SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2014 Salı 13:09

Davutoğlu'nun AK Parti grup toplantısı konuşması

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/davutoglu-1489162-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/davutoglu-1489162-622x360.jpg
Davutoğlu: "Akdenizi bize kimse kapatamaz"

Başbakan Davutoğlu, Rumların petrol ve doğalgaz aramalarına dair, "Doğal kaynakları tekellerine almalarına izin vermeyiz. Akdeniz'i bize kimse kapatamaz" dedi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "(Güney Kıbrıs Rum yönetimi) Müzakereyi iyi niyetli yürütürlerse iyi niyetli muhatap bulurlar ama müzakereleri uzatıp bu arada Kıbrıs'ın güneyinde, Kıbrıslı Türklerin de hakkının olduğu alanlarda petrol, doğalgaz arayıp buradaki doğal kaynakları tekellerine almaya kalkarlarsa bilsinler ki buna da izin vermeyiz. Doğu Akdeniz aynı zamanda bizim denizimizdir, Akdenizi bize kimse kapatamaz" ifadelerini kullandı.

"Bizim siyasetimiz vicdan siyasetidir"

Başbakan Davutoğlu, "İster siyaset olsun, iç siyaset, ister dış siyaset, ister bölgesel siyaset olsun, ister küresel siyaset, ister ekonomik alan olsun, ister kültürel ya da siyasal bizim siyasetimizin eğer bir tanımı olacaksa o vicdan siyasetidir" dedi.

Davutoğlu, "İnşallah Türkiye ile Irak arasında 2009'da kurulan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi mantığıyla toplanan ortak kabine toplantısının bir yenisini, 24-25 Aralık tarihlerinde Türkiye'de gerçekleştireceğiz" dedi.

"Hiçbir zaman herhangi bir etnik ve mezhebi grubu diğerine karşı desteklemedik"

"Biz hiçbir zaman herhangi bir etnik ve mezhebi grubu diğerine karşı desteklemedik" ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, "Mezhepçilik ve etnik ayrımcılık fitnesine hep karşı durduk, dik durduk. Fakat kime karşı çıktık? Hangi etnik kökenden, hangi mezhepten, hangi dinden olursa olsun zalimin de karşısında kararlı şekilde durduk, durmaya devam ederiz" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ekonomi üzerinden, sınırlara saygı göstererek, bütün Ortadoğu'nun birbirine entegre olmasını, birbirine bütünleşmesini istiyoruz. Rüyamız, hayalimiz bu. Eğer Beşşar Esad bizi dinleseydi Halep de böyle olacaktı. Refah içinde olacaktı. Yıkım içinde değil."

"Kimse devletin önünde diz çökmeyecek"

Konuşmasında Tunceli ziyaretine de değinen Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Tunceli'de bir yaşlının elini öpmek istediğini belirterek, "Ne haddimize, bizden yaşlı birine, bir dedeye el öptürmek. Ben de mukabele ederek onun eline sarıldım. Doğal olarak gelişmiş olan o resmin simgesi şudur; bundan sonra, kimse bizim önümüzde diz çökmeyecek. Kimse devletin önünde diz çökmeyecek. Kimse devleti temsil eden kişilerin ellerini öpmeyecek. Çünkü bundan sonra amir olan millettir, memur olan devlettir. El öpecek olan devlettir."

KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP VERMEYECEĞİM

Tunceli AK Parti kongresine gittiğimde önüme sayın Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin vefat ettiği notu geldi. Ben konuşmamı tamamen değiştirdim. Telefonla aradım gayet nazik şekilde başsağlığı dileklerimi ilettim, o da kabul etti.
Bugün de Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerim olmayacak. Siyasi standartlar gelir gider ancak ahlaki standartlar giderse herşey gider. Ama MİT'le ilgili sözleri nedeniyle (CHP'yi bölmeye çalışıyor) böyle bir kurumu bu tür işlere kurban etmeyiz. 

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Bahçeli'nin yine dili sürçtü

SONRAKİ HABER

’’Sayın Valimiz yanlış yapmıştır’’

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - mehmet gündüz:26 Kasım 2014, Çarşamba 00:35

    sizin efeliğiniz bu millete acaba rumlar sallıomu .çünkü adamlar iş yapıo iş .sen yedirtme adam bulmuş kullanacak satacak nerdeyse.lafla peynir gemisi yürümez.

  • - derdi vatan:25 Kasım 2014, Salı 15:53

    gerçekten şu kılıçdaroğlunu anlamıyorum. mit in daha önemli meseleleri var zaten iktidara gelemiyosun seni neden karıştırsın ki. zaten karışmışsın karışacağın kadar.

  • - neco neco:25 Kasım 2014, Salı 12:53

    Erdoğan nireeee bu adam nireeeeee.Kanuni den sonraki dönem gibi olmayız İnşaallah.